Vyhláška na omezení zábavní pyrotechniky se podle starosty osvědčila

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Na území města platí od roku 2019 vyhláška omezující užívání nejrůznějších rachejtlí, petard, dělobuchů a ohňostrojů jen na několik dní v roce. Radnice tak chtěla zamezit, aby zvlášť poslední dny v roce situace v Příbrami nevypadala jako příjezd Tálibanu do Kábulu. To se podle starosty povedlo.

Používání zábavní pyrotechniky vyhláška povoluje na území města pouze v dnech: 1. ledna, 30. dubna, 5. a 31. prosince. Nicméně se obzvlášť mezi Mikulášem a silvestrem stává, že si někdo „vystřelí“ i mimo povolené dny. Jedná se však o jednotlivé případy a přestože je tento incident nahlášený městské policii, tak než strážníci dorazí na místo, tak je „střelec“ bůhví kde… I tak ale vyhlášku radnice považuje za úspěšnou. „Já bydlím na Drkolnově a tam to v prosinci vždy vypadalo trochu jako ve válečné zóně a od doby, co platí tato vyhláška, tak se to výrazně zklidnilo. To, že někdo čas od času odpálí nějakou rachejtli, nebo když slaví narozeniny a tak to holt nevydrží a něčeho si vystřelí, to tak prostě je… ale myslím si, že lidé si obecně zafixovali, že ta zábavní pyrotechnika je zakázaná mimo vyhrazené dny,“ konstatuje příbramský starosta Jan Konvalinka.

To ale podle něj nebrání tomu, že pokud by někdo používal zábavní pyrotechniku mimo povolené dny a někomu to vadilo, tak samozřejmě může podat podnět na městskou policii. „Ta se pak zpětně s pomocí městského kamerového systému pokusí dohledat pachatele,“ dodává starosta.

Komentáře