Volný vjezd do Pražské se zatím nekoná. Sloupky dál zavile „hájí pozice“

PŘÍBRAM – Po jednání starosty Jana Konvalinky s předsedou Spolku Pražské ulice Markem Školoudem došlo k dohodě, že v neděli bude tato obchodní tepna města přístupná i automobily. Tedy, že ony proklínané i vysmívané výsuvné sloupky, budou tento den zasunuté. Nicméně realita je zatím poněkud jiná.

Jak jsme zjistili už ve videoreportáži minulý týden, zatím se v neděli do Pražské nikdo před 18 hodinou nedostane. Změna měla být vstřícným krokem především pro místní podnikatele, kteří se ke svým provozovnám dostanou jen v čase mezi 18. hodinou večer a 10. hodinou dopoledne, aby si aspoň v neděli mohli z nich cokoli odstěhovat, nebo naopak přivézt. Na začátku dubna radnice informovala o tom, že se režim změnil a tudíž by sloupky měly od začátku minulého měsíce být v neděli vždy zasunuté. Ovšem jak včera zjistil předseda Spolku Pražské ulice Marek Školoud, zatím je vše při starém. „První květnovou neděli v půl třetí odpoledne jsem chtěl zajet ke svém obchodu v Pražské ulici, ale bohužel sloupky byly vysunuté, takže to nešlo,“ konstatuje příbramský podnikatel.

Situace je zřejmě výsledkem „komunikačního šumu“ mezi radnicí a Odborem samostatného silničního hospodářství, který má obsluhu sloupků na starost, protože jsme se v pátek na situaci s ohledem na naší videoreportáž ptali starosty Jana Konvalinky, tak nám řekl, že žil v domění, že systém je už v provozu a tedy v neděli se dá do Pražské zajet. „Tato informace je pro mě nová, nicméně jsem se před dubnovým zastupitelstvem ptal pana Školouda, zda sloupky zajíždějí a bylo mi řečeno, že ano. Nicméně tuto situaci prověřím,“ sdělil naší redakci už v pátek příbramský starosta.

Jeho slova částečně potvrdil i Marek Školoud. „Ptal se mne, zda sloupky zajíždějí, tak jsem mu řekl, že jsem se v médiích dočetl, že by zajíždět v neděli už měly, ovšem jak jsem včera zjistil, realita je jiná,“ reagoval na starostova slova.

V současné době je Pražská ulice vedena jako pěší zóna. Dříve bylo možné do Pražské ulice vjíždět za určený poplatek. Rada města ale tuto možnost zrušila, neboť, jak vedení města argumentuje, v době, kdy nebyl vozidlům umožněn vjezd, došlo Pražské ulici v několika případech ke sražení chodců a jejich vážným zraněním.

O tom, že sloupky zatím v neděli nezajíždí, jsme informovali ve videoreportáží níže:

Komentáře