Testy ze školek se využijí v příbramských školách

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Dnes ráno se vrátily do mateřských školek všechny děti. Na rozdíl od základní škol se v nich ale netestuje, to by mohlo pomoci základním školám, kterým dochází testy a čekají jak dopadne vyběrové řízení státu na jejich dodavatele.

Školám dochází sady na testování dětí. Podle mistostarosty Zorky Brožíkové by na čas mohly pomoci testy z mateřských škol, kde se nyní už děti testovat nebudou. Ovšem pokud stát včas nevysoutěží nového dodavatele testů, jde jen o krátké oddálení daného problému.

„Zbylé testy z mateřských škol budeme přesouvat na základní školy, tam se nyní budou děti na prvním stupni už testovat jen jednou týdně, takže část těch testů půjde i ve prospěch druhého stupně, který se bude testovat dvakrát týdně,“ říká místostarostka Zorka Brožíková. Podle jejích slov by zásoby testů měly školám vystačit do zhruba asi 10 . května. „Volali jsme i na Ministerstvo školství, kde nás uklidňovali, že se nemusíme obávat, že to bude nějak vyřešeno,“ dodává.

Podle jejích slov, pokud by antigenní testy muselo zajišťovat město, tak by také muselo vypsat výběrové řízení, což zabere nějaký čas. Radnice proto čeká, jak se situace dál vyvine a jestli se státu podaří v druhém pokusu vybrat dodavatele testů do škol pro celou republiku. „Zatím to fungovalo bez problémů, tak doufám, že tomu tak bude i dál,“ uzavřela Zorka Brožíková.

Komentáře