Koller, Roden, Smutná a další v Drážkově podpořili lékaře a nákup přístroje na léčbu po covidu

David Koller. Foto: Jaroslav Hauer

DRÁŽKOV – Velká jména českého showbyznysu se setkala Drážkově u Sedlčan, kde vznikl Benefiční koncert, jehož posláním je jednak pokračovat v kampani #opětspolu, s nímž před časem pomocí spotů s lékaři a umělci přišel MUDr. Matěj Falc s kolegy a vedením Nemocnice Slaný, ale také získat potřebné peníze na speciální MLS Laser. Ten velmi účinně pomáhá pacientům, kteří v těžší formě prodělali onemocnění covid-19, léčit postižené plíce.

Natáčení televizního pořadu pod vedením režiséra Artura Kaisera a jeho štábu, se zúčastnili Karel Roden s manželkou Laurou, David Koller s kapelou Kollerband, Jitka Smutná a kytarista Milan Kramarovič, Martin Písařík, Jaroslav Svěcený, Pokáč a kapela Poetika.

Zleva dole: Jitka Smutná a MUDr. Matěj Falc. Za nimi zleva: Milan Hein a lékaři Nemocnice Slaný

Večerem provázeli Gabriela Falcová a Milan Hein, ředitelé nejmenších českých divadel, drážkovského  Divadla Hogo Fogo a pražského Divadla Ungelt. Obě tyty scény tímto projektem navázaly dlouhodobou spolupraci a staly se bratrskými scénami. „Jsme moc rádi, že se nám společně podařilo dát dohromady lidi, kteří bez nároku na honorář přijeli a pomohli dobré věci. Atmosféra byla skvělá, pohodová a přátelská. Jako kdyby se sešli dobří kamarádi. Velké poděkování patří i lékařům z Nemocnice Slaný, kteří v posledních měsících den, co den bojovali o zdraví a životy stovek lidí, jenž postihlo onemocnění covid-19,“ řekli Milan Hein s kolegyní, hostitelkou Gabrielou Falcovou.

Divadelní ředitelé Gabriela Falcová a Milan Hein.

Jednotliví účinkující si koncertování v Drážkově, ač bez živých  diváků, pochvalovali. „Když mi zavolali, zda bych přijel na tuhle benefici, neváhal jsem ani minutu. Už proto, že to tu znám a jsou tady dobří lidé. Navíc to byla také jedna z mála možností, jak se potkat s kolegy a také si zahrát, i když zatím před prázdným sálem, jen před kamerami,“ prozradil houslista Jaroslav Svěcený.

Jaroslav Svěcený

Na publikum se těší i další účinkující. „Tak snad se konečně dočkáme a vynahradíme si to aspoň v létě, a pak už snad normálně. Už je to dlouhý, ale pokud můžeme tímhle prostřednictvím pomoci, pak jsme tu správně,“ shodli se i David Koller i jeho kolega Pokáč.

Herečka a zpěvačka Jitka Smutná prozradila, že ji k Drážkovu váže i osobní vztah. „Já jsem tady v Drážkově prožila kus svého dětství. Měli jsme tu s našimi pronajatou chalupu. Vypadalo to tady úplně jinak. A jsem moc ráda, že jsem tu po desítkách let našla skvělé přátele, a že je tu tohle krásné divadlo, kde se dějí velké věci,“ svěřila se herečka a písničkářka Jitka Smutná.

Podpořit dobrou věc přijeli i „sousedé“ z nedalekého Skrýšova, herec Karel Roden s manželkou, lékařkou Laurou Roden. „Jsme tu doma a jsme tu rádi, a pokud můžeme být alespoň trochu nápomocni, pak kdykoli a moc rádi,“ podotkl Karel Roden.

Karel Roden a David Koller

Martin Písařík, který je, stejně jako Jitka Smutná členem pražského Divadla Ungelt, které vede Milan Hein. Ten má se svým partnerem Martinem na Sedlčansku druhý domov, vlastní v okolí chalupu. „Já jsem přijel na motorce a jsem rád, že jsem si mohl cestou tu nádhernou krajinu Sedlčanska užít. Rozhodně se sem budu moc rád vracet, ať už s divadlem, nebo soukromě,“ dodal herec a zpěvák Martin Písařík, který je, stejně jako Jitka Smutná členem pražského Divadla Ungelt, které vede Milan Hein. Ten má se svým partnerem Martinem na Sedlčansku druhý domov, vlastní v okolí chalupu.

Martin Pisarik a ředitelka Divadla Hogo Fogo Gabriela Falcová

Benefiční recitál #opětspolu odvysílá 9. května od 17 hodin Regionalnitelevize.cz i YouTube kanál nemocnice Slaný. K vidění budou také na sociálních sítích.

Pomoci získat prostředky na zakoupení přístroje MLS Laseru může každý, kdo na transparentní účet nemocnice číslo: 262643217/0300 pošle libovolnou částku. „Je to unikátní přístroj, kterým lze zcela prokazatelně léčit poškozené plíce pacientů, jenž prodělali těžší formu onemocnění covid-19. Je to něco, co pomůže mnoha lidem,“ prozradil MUDr. Matěj Falc, který spolu se svými šéfy a kolegy z Nemocnice Slaný vymysleli a zrealizovali spolu s herci zcela zdarma spoty v rámci kampaně #opětspolu na podporu očkování, a tím pádem i pomoci návratu do normálu, včetně kultury.

„Velké poděkování celému realizačnímu týmu, mediálním partnerům, partnerům a všem dosavadním i budoucím dárcům,“ doplnil ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček.

Komentáře