Vodorovné dopravní značení ve Střelecké ulici nejde jen tak sundat

Výjezd ze Střelecké ulice.

PŘÍBRAM – Doprava v okolí Václavského náměstí v centru města je už delší dobu, řekněme, komplikovaná. Důvodem je omezení kvůli stavbě bývalého starosty Jindřicha Vařeky, ovšem nyní na staveništi stavební práce neprobíhají a tak se dopravní omezení pomalu ruší.

Zmizely tak například dopravní značky, které omezovaly parkování ve Střelecké ulici, nebo do ní povolovaly vjezd vozidlům stavby v protisměru. Bohužel k úplnému zlepšení to zatím nevedlo. Důvodem je, že na vozovce je stále žlutě vyznačený vjezd do Střelecké ulice v protisměru a tak se auta jedoucí od Václavského náměstí stále řadí pouze do jednoho pruhu.

Značky jsou sice už několik týdnů pryč, ale i vodorovné dopravní značení mate některé řidiče. A podle vyjádření radnice ještě chvíli bude. „Bohužel důvodem je barva, kterou je toto vodorovné dopravní značení uděláno, která je hodně trvanlivá a musíme vyřešit, jak ji odstranit. Vzhledem k tomu, že se předpokládal větší provoz, především nákladních aut, tak odbor silničního hospodářství tuto variantu než jen pouhé nalepení značení, které by nemuselo vydržet, ale šlo by pak snadno odstranit,“ vysvětluje tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Někteří řidiči sice už levý pruh k odbočení do Jiráskových sadů ve Střelecké normálně užívají, ale většina řidičů se stále řadí, možná ze zvyku, do pravého pruhu pro oba výjezdy, i když většina z nich vzhledem k uzavření Hailovy ulice, volí raději jinou trasu při výjezdu ze Střelecké ulice.

Komentáře