Vladimír Karpíšek: Podoba nových odpadkových košů pro Pražskou by měla být hotová do konce srpna

Pražská ulice.

PŘÍBRAM – Jak jsme již informovali, vedení města po dohodě se Spolkem Pražské ulice pracuje na výměně odpadkových košů v Pražské ulici. Ty současné jsou z několika důvodů nevyhovující. Může do nich napršet, jsou malé, neudržované a často poničené od zásobovacích aut nebo někde už chybí úplně. To by se mělo změnit. Připravuje se také oprava chodníků.

V současné době radnice vede jednání s památkovým úřadem ohledně podoby vhodného koše, který bude navazovat na stávající mobiliář. „Do konce srpna Technické služby připraví mustr prvního koše, který bude následně posouzen památkáři. Nové koše zcela určitě budou vybaveny horní stříškou tak, aby do nich nezatékalo,“ říká místostarosta Vladimír Karpíšek s tím, že odpadkové koše by město rádo vyměnilo postupně za nové do konce letošní roku. Podle něj by měly být o něco větší, ale zase by se tím měl snížit jejich počet.

Tento krok je jedním z prvních v dlouhodobějším horizontu, který město v Pražské ulici plánuje. Připravuje se také oprava popraskané dlažby na chodnících. Tu také ničí především přetížené zásobovací vozy. „Ploché veliké dlaždice se dlouhodobě vůbec neosvědčily. Zásobovací auta je poničily natolik, že dnes jsou noční můrou chodců a to zejména, když prší. TS se v rámci údržby snaží situaci řešit lokální opravou, novým podsypem apod. Situace ale vyžaduje komplexnější řešení. Tedy náhradu dlažby za nový materiál, například malé kostky, vše bude potřeba projednat s Národním památkovým ústavem a také místním Památkovým úřadem. Proto máme v plánu zadat příští rok zpracování projektové dokumentace na celou rekonstrukci chodníků v Pražské ulici,“ říká k situaci místostarosta Karpíšek.

Podle jeho slov má vedení města v plánu zadat příští rok zpracování projektové dokumentace na celou rekonstrukci chodníků v Pražské ulici. „Rádi bychom samotnou opravu směřovali tak, abychom případně měli možnost čerpat prostředky z dotačních titulů. Pokud výzva na opravu chodníků nebude během příštího roku zveřejněna, přistoupíme k samotné investici neodkladně sami bez ohledu na dotace,“ dodává závěrem první příbramský místostarosta.

Komentáře