Příbramská věznice připravila tradiční zábavné odpoledne pro děti v léčebně v Bukovanech

Foto: Věznice Příbram

BUKOVANY – Dětská léčebna v Bukovanech opětovně hostila zajímavou akci pro děti z léčebny, dětského domova – Pepa a Jedličkového ústavu v Praze. Tu pro děti připravili zaměstnanci příbramské věznice, kteří se s obrovskou ochotou zapojili do příprav a předvedli přítomným ukázky ze svého pracovního života. Zároveň byl dětem k užívání předaný dětský zahradní domek na hraní. Ten vyrobili sami vězni.

Děti měly jedinečnou možnost prohlédnout si výstroj a výzbroj vězeňské služby. Na jejich dotazy pak ochotně odpovídali sami zaměstnanci příbramské věznice. Největší pozornost však přitahovali psovodi se svými čtyřnohými parťáky. Děti sledovaly fascinující ukázky spolupráce psovodů se psy a byly svědky nácviku zneškodňování pachatele za použití „střelné“ zbraně.

Akce dále zahrnovala soutěže, které se děti zúčastnily s nadšením a s odhodláním získat odměny vyrobené samotnými odsouzenými vězni. Atmosféra byla plná pozitivní energie, a děti i zaměstnanci si užívali přátelského a uvolněného prostředí.

Na závěr akce připravily děti z léčebny děkovné vystoupení, které bylo skutečným potěšením pro všechny zaměstnance, kteří se na organizaci dne podíleli. Celá akce byla skvělým příkladem toho, jak lze i v prostředí věznice vytvořit pozitivní a podpůrnou atmosféru pro děti, které procházejí obtížnými životními okamžiky.

Nově je nedílnou součástí herních prvků pro děti v bukovancké léčebně i zahradní dětský domek. Ten pod vedením zaměstnanců věznice vyrobili odsouzení, pracovně zařazení na pozici truhlář. Materiál na stavbu tohoto domečku poskytla firma Dřevovýroba Wimmer, s.r.o., která je zároveň významným a dlouholetým zaměstnavatelem vězněných osob z příbramské věznice.

„Spolupráce s  dětskou léčebnou je dlouhodobého charakteru trvající již několik let. V letošním roce jsme mimo tohoto dne opět vypomáhali při údržbě parku i při řešení následků po „kalamitní“ situaci v podobě prasklého vodovodního potrubí, kdy odsouzení provedli drobné zednické a malířské práce. Novinkou je i ta skutečnost, že léčebna se letos stala spolupracujícím subjektem na poli pracovního zařazování vězněných osob,“ dodal ředitel příbramské věznice Petr Červený.

Tato událost opět ukázala, že spolupráce mezi věznicí a institucemi pro děti je cenná a prospěšná pro všechny zúčastněné. Děti si odnesly nejen nezapomenutelné zážitky, ale také důležité ponaučení a pocit, že jsou součástí komunity, která se o ně zajímá.

Komentáře