Většina řidičů ve městě jezdí popaměti. Změny v provozu je pak zaskočí

Krátká ulice po zjednosměrnění.

PŘÍBRAM – Někteří řidiči stále ještě nezaregistrovali, že zejména Krátká ulice u ZUŠ Antonína Dvořáka v Příbrami III je jednosměrná. A to směrem ze Smetanovy do Jungmannovy. Není tak poměrně nijak výjimečné vidět v Krátké zaparkované auto právě opačným směrem, či ho vidět vyjíždět z Krátké do Smetanovy. Naštěstí zatím bez kolize.

Je samozřejmé, že pokud se někde celá desetiletí jezdilo obousměrně, tak ne všichni řidiči změnu zaregistrovali. Většina z nich totiž jezdí tzv. popaměti a tak má zafixované nějaké dopravní značení a změnu nezaregistruje. Ostatně nemusíme chodit daleko, při výjezdu z Průběžné ulice, opět v třetí městské části, valná většina řidičů a to i příspěvkových organizací města, zcela ignoruje dopravní značku „přikázaný směr jízdy“ a vesele odbočí směrem na náměstí TGM. Ovšem přitom přejíždí plnou čáru. Někteří za toto již v minulosti dostali i pokutu. Více ZDE.

Tak přesně tohle řidič při výjezdu z Průběžné na Rynečku udělat nesmí.

Nicméně i nerespektování předpisů a změnám v dopravě dochází podle veřejnosti i v jiných částech města. V souvislosti se změnou v ulicích Jungmannova a Krátká se například na sociálních sítích objevilo upozornění, že podobný problém je i v ulici Boženy Němcové. Ta se loni stala v části pod náměstím 17. listopadu také jednosměrnou. „Technické služby před pár měsíci v ulici Boženy Němcové vybudovaly zpevněná parkovací stání, čímž se ulice mírně rozšířila. Nicméně stále tam dochází k nebezpečným situacím mezi motoristy a chodci, což by se mělo po zjednosměrnění ulice zlepšit,“ uvedl loni v létě starosta Jan Konvalinka. Nicméně podle místních občanů toto mnozí řidiči stále nerespektují.

Z Krátké je už jednosměrka.

V tom případě vedení města radí, aby se lidé obrátili na městskou policii. „V Krátké a Jungmannové je to jasné, než si lidé zvyknout, tak tam asi podobným renocům bude docházet, ale v té Boženy Němcové mě to překvapuje, nicméně v takových případech doporučujeme se obrátit na městskou policii,“ dodal starosta s tím, že se situací v ulici Boženy Němcové bude město zabývat. O změně provozu v této ulici jsme psali ZDE.

Ulice Boženy Němcové. Foto: Eva Švehlová

Komentáře