Řidiči při výjezdu u Skalky porušují předpisy a ani o tom nevědí

Tak přesně tohle řidič při výjezdu z Průběžné na Rynečku udělat nesmí.

PŘÍBRAM – Řidiči vyjíždějící u obchodního domu Skalka z Průběžné ulice na Rynečku do Milínské a při tom odbočující směrem na náměstí TGM porušují v tomto místě dopravní předpisy a ani to často netuší. Podle dopravního značení totiž mohou odbočit pouze vpravo směrem na Milín.

Je poměrně časté vidět na výjezdu z Průběžné ulice auto vjíždějící do Milínské ulice a odbočující směrem na náměstí TGM, ovšem pokud by tento manévr viděli policisté, tak řidiči hrozí pokuta. Při odbočování vlevo směrem na náměstí totiž řidič přejede plnou čáru odbočujícího pruhu do Dlouhé ulice.

Nutno podotknout, že na toto řidiče při výjezdu z Průběžné neupozorní žádná dopravní značka jako například „Přikázaný směr jízdy“, ale podle dopravních předpisů musí řidiči respektovat i značení na vozovce. Ovšem i tady by se minimálně řidiči nižších osobních vozidel mohli vymluvit na to, že z Průběžné se do Milínské vjíždí do mírného kopce a tak značení na vozovce není vidět.

Nicméně už několik motoristů v tomto místě dostalo pokutu. „Jezdím z Průběžné do Milínské řadu let a také často z ní odbočuji směrem na náměstí TGM, ale jednou za mnou po odbočení vyrazilo policejní auto, které mě zastavilo v Jiráskových sadech s tím, jestli vím, jakého dopravního přestupku jsem se dopustil. Samozřejmě jsem netušil, vždyť takhle jezdím léta. Dost mě překvapilo, když mi policista řekl, že jsem u Skalky přejel plnou čáru,“ vzpomíná na udělení pokuty Miloslav Hrabák s tím, že když mu policista řekl, že přerušovaná čára je u Skalky pouze do odbočovacího pruhu do Dlouhé, tak si svou chybu uvědomil.

Pokud by se ale mělo předejít těmto dopravním přestupkům při výjezdu z Průběžné, tak by bylo dobré na výjezdu umístit dopravní značku „Přikázaný směr jízdy“.

Z Průběžné odbočit směrem na náměstí TGM nesmíte, protože první čára je sice přerušovaná, ale ta další je už plná.

Komentáře