Velikonoce na silnicích, jeden mrtvý a 14 srážek se zvěří

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – V souvislosti s velikonočními svátky a volnými dny vzrostla na silnicích hustota dopravy kvůli odjezdu na chaty, chalupy, do turistických lokalit. Na silnice vyjeli i tzv. sváteční řidiči. Příbramští policisté se proto po dobu pěti velikonoční dní zapojili do celorepublikové akce, která je zaměřena na intenzivnější kontroly na komunikacích, například zda motoristé dodržují rychlost, nejedou pod vlivem návykových látek, netelefonují za jízdy.

Jednu z prvních dopravních nehod řešili policisté ve čtvrtek 18. dubna, kdy řidič osobního vozu přehlédl ve večerních hodinách Třebsku cyklistu, který jel po hlavní silnici. Sanitka následně lehce zraněného muže přepravila do nemocnice. Hmotná škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

K tragické dopravní nehodě došlo na Velký pátek v dopoledních hodinách na silnici I/18 u Drásova. „Sedmadvacetiletý řidič jedoucí v osobním vozidle ve směru na Sedlčany začal předjíždět automobil před sebou, nevšiml si však, že je již předjížděn motocyklem. Levým bokem auta narazil do osmadvacetiletého motorkáře, který poté vyjel mimo vozovku, a havaroval do dopravní značky,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že muž utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Škoda ve výši 30 tisíc korun vznikla při sobotní nehodě v Podbrdské ulici v Příbrami. Osmadvacetiletý motorista špatně zajistil při parkování svůj osobní automobil. Ten se pak samovolně rozjel, přejel přes silnici a zadní částí narazil do vzrostlého stromu u místní restaurace.

V neděli 21. dubna se stala nehoda v obci Rožmitál pod Třemšínem. Cyklistka nerespektovala dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjela do prostoru křižovatky. Přitom levým bokem kola zachytila o přední část projíždějícího motocyklu. „Žena utrpěla lehké zranění, navíc se ukázalo, že je pod vlivem alkoholu. Policisté u ní při dechové zkoušce naměřili jedno promile,“ sdělila Monika Schindlová.

Lehkým zraněním dvaašedesátileté cyklistky skončila nehoda, která se odehrála u Štětkovic na Sedlčansku na Velikonoční pondělí. Zatím nezjištěný řidič crossové motorky bez registrační značky při odbočování vlevo na místo ležící mimo komunikaci ohrozil tři cyklisty, kteří jeli v protisměru.

Během pěti velikonočních dnů řešili dopravní policisté na Příbramsku také celkem 14 nehod kvůli srnčí zvěři, vzniklá škoda přesáhla půl milionu korun. „Nejhůře dopadla třiadvacetiletá motoristka, která se v pátek snažila srně vyhnout a strhla řízení. Poté vjela na pravý okraj vozovky, kde čelně narazila do stromu, a vůz se následně převrátil na střechu. Zranění ale naštěstí žena neutrpěla,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. K nehodě došlo mezi obcemi Skoupý a Bratřejov.

Policisté přes Velikonoce také kontrolovali, jestli jsou lidé v autech připoutáni bezpečnostními pásy. V loňském roce bylo při smrtelných dopravních nehodách 28 % řidičů a 21 % spolujezdců nepřipoutáno. Hlídky se zaměřily zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy, a kde dochází častěji k nehodám.

Komentáře