Do druhého ročníku participativního rozpočtu podáno 26 návrhů

Příbramská radnice.

PŘÍBRAM – Město i v letošním roce prostřednictvím participativního rozpočtu umožnilo veřejnosti rozhodovat o investování milionu korun z městského rozpočtu. Do projektu je přihlášeno 26 návrhů. Což je zhruba o polovinu méně než loni, neboť loni se vybíralo ze 40 podaných návrhů, a navíc některé návrhy pochází z těch, které loni neuspěly.

Původní termín pro podávání návrhů byl prodloužen do konce měsíce března. „V letošním roce bylo do participativního rozpočtu přihlášeno 26 návrhů. Objevila se řada nových návrhů, zároveň však možnost znovu využili navrhovatelé, kteří nebyli úspěšní v loňském hlasování,“ uvádí koordinátorka projektu Zuzana Kučerová.

Po veřejných setkáních s navrhovateli a představení projektů se nyní nacházíme ve fázi posouzení realizace všech návrhů. Zástupci příslušných odborů radnice prověřují proveditelnost se zřetelem na formální náležitosti, soulad návrhu s pravidly pro účast v projektu, přiměřenost předpokládaných nákladů a časové náročnosti. Posouzena také bude skutečnost, zda návrh není v rozporu s plánovanými akcemi města. Navrhovatelé budou v první polovině května vyrozuměni, zda jsou jejich projekty realizovatelné a postupují do hlasování, které proběhne od 1. do 21. června.

„Cílem je, aby se do hlasování zapojili občané, kteří v Příbrami žijí, pracují, studují, nebo tráví pravidelně svůj volný čas. Hlasovat se bude stejně jako v loňském roce zdarma prostřednictvím elektronické hlasovací platformy D 21 s použitím kladných a záporných hlasů,“ doplňuje informace o hlasování Zuzana Kučerová.

Projekty, které procházejí posouzením realizovatelnosti, je možné si prohlédnout na webové stránce spolecne.pribram.eu. Návrhy, které se loni umístily na prvních třech místech, ale ještě nebyly nerealizované, radnice počítá s jejich uvedením do života do poloviny letošního roku.

Komentáře