Vánoční osvětlení na lampách už v říjnu? Důvod: Aby se to stihlo

Pražská ulice.

PŘÍBRAM – Veřejnost v Příbrami se často s úsměvem postavuje nad tím, že prakticky s příchodem podzimu se v ulicích na veřejném osvětlení objevuje vánoční výzdoba. Podle radnice je k tomu ale pouze praktický důvod.

Vánoční osvětlení bude letos v Příbrami stejné jako v minulých letech. „Zaznamenal jsem na sociálních sítích, že si lidé dělali legraci z toho, že vánoční výzdobu na lampy dáváme už v říjnu nebo dokonce už koncem září, je proto ale naprosto pragmatický důvod, aby se to stihlo. Těch lamp je totiž hodně a kdybychom s tím začali v prosinci, tak to dozdobíme někdy koncem ledna a to už nemá smysl to rozsvěcet,“ vysvětlil starosta města Jan Konvalinka.

Souhlasí s ním i místostarosta Miroslav Peterka, který má na starost práci Technických služeb města Příbram. „Jednotlivá vánoční světla se musí vyzkoušet, případně opravit, proto se s tím začíná už v září, abychom to tam nepověsili a pak nezjistili, že to nefunguje,“ doplnil Peterka.

Novinkou vánoční výzdoby města letos je, že na náměstí 17. listopadu byl vytvořený otvor pro vánoční strom, takže letos bude mít Příbram vánoční strom jak na náměstí TGM, tak i na náměstí 17. listopadu.  

Komentáře