Nového ředitele galerie bude město vybírat v polovině listopadu

PŘÍBRAM – Od září je příbramská městská galerie bez ředitele. Toho odvolalo vedení města kvůli špatnému hospodaření a prozatím vedením této příspěvkové organizace pověřilo Kateřinu Kratochvílovou. V polovině listopadu by ale mělo vybírat nástupce Jana Freiberga. Zájem o vedení galerie projevili jak lidé z Příbrami tak i z jiných měst.

Na pozici ředitele Galerie Františka Drtikola se přihlásilo šest zájemců. Nicméně v průběhu řízení se ukázalo, že uchazeči nesplňují některé požadavky města na tuto funkci. „Konkrétně se jednalo o požadavek mít vysokou školu uměleckého zaměření, nicméně další požadavky, ty tvrdé, uchazeči splňují,“ konstatoval místostarosta Miroslav Peterka s tím, že v průběhu výběrového řízení jeden z uchazečů odstoupil.

„V souvislosti s výběrovým řízením jsme jednali také s ředitelkou Galerie Středočeského kraje Janou Šorfovou, která nám mimo jiné dala i své tipy na osoby, které se také přihlásily do toho výběrového řízení,“ uvedl Peterka a dodal, že  město nabídlo ředitelce středočeské galerii možnost být členkou výběrové komise, tuto možnost ale kvůli svému časovém vytížení musela odmítnout.

Finálové kolo výběrového řízení na nového ředitele Galerie Františka Drtikola se uskuteční 15. listopadu.

Komentáře