V Petrovicích zastupitelstvo zasedalo v rouškách a rozestupech

Foto: JCTeď.cz

PETROVICE – Ve středu večer se poprvé od vyhlášení nouzového stavu v České republice sešli zastupitelé v Petrovicích u Sedlčan. Na programu měli celkem 16 bodů a mezi nimi i projednání územního plánu , zadání studie pro přivaděč vody z římovské přehrady nebo výsledky ankety k obnově kašny na náměstí.

V této době navíc zastupitelstvo muselo vyřešit bezpečnostní opatření pro zasedání, mezi kterými bylo i zajištění účasti zastupitele Bohumila Šimáka, který se zotavuje po nemoci. „Je po záplu plic a tak jsme mu zajistili spojení přes Skype, takto mohl i hlasovat. Přes Skype se mohla připojit i veřejnost,“ říká petrovický starosta Petr Štěpánek.

Zasedání se konalo v sále Obecního domu, kde měl každý zastupitel samostatný stolek a stolky byly rozestavené s mezerou. I pro občany byly připravené židle vzdálené od sebe a každý, kdo vešel do sálu, použil na ruce dezinfekci. Samozřejmě všichni byli v rouškách.

Starosta Petr Štěpánek oznámil, že v sále je fyzicky přítomno 13 zastupitelů, jeden zastupitel byl připojen online přes Skype, příležitosti k dálkovému připojení využili i tři občané. V sále se sešla necelá desítka dalších.

Zastupitel Bohumil Šimák hlasoval na obrazovce, u každého bodu se starosta dotazoval i připojené veřejnosti, zda chce k věci ještě před samotným hlasováním vystoupit. Z online připojených lidí se nikdo do debaty nezapojil.

V pondělí pro vás chystáme obsáhlý video rozhovor se starostou Petrovic nejen o době koronavirové.

Komentáře