Od pondělka opět otevřou oddělení zbraní a střeliva

PŘÍBRAM  – S odkazem na mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví dochází k rozvolnění některých vládních opatření. Veřejnost už například může osobně navštívit pobočky Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál na odděleních Policie ČR, ale i nadále musí dodržovat krizová opatření. 

Činnost na Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál bude obnovena od pondělí 20. dubna. Budou znovu zavedeny úřední hodiny pro veřejnost v rozsahu před nouzovým stavem. „Abychom ale i my eliminovali šíření nákazy novým typem koronaviru a současně dodržovali krizová vládní opatření, přistoupili jsme k objednávacímu systému. Žádáme občany, aby vždy nejprve telefonicky kontaktovali příslušné pracoviště „zbraní“, kdy budou následně objednáni na určitý den i čas v rozmezí od 8 do 17 hodin, pouze v půl a celou hodinu, k vyřízení své záležitosti,“ uvádí policejní mluvčí Monika Schindlová.

I nadále jsou ale v platnosti krizová opatření související s nouzovým stavem. Policie protožádá veřejnost, aby  při návštěvě poboček Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál tato opatření dodržovala a respektovala, tedy zejména:

používali ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa);

dodržovali 2metrové rozestupy;

respektovali zákaz shlukování;

používali dezinfekční prostředky rozmístěné na stojanech v prostorách pro klienty apod.

Komentáře