V Orlově opět platí zákaz parkování o víkendu na „točně“

Došlo ke změně režimu parkování na "točně" v Orlově.

PŘÍBRAM/ORLOV – Počátkem měsíce radnice zveřejnila tiskovou zprávu, ve které oznámila „návrat“ turistického busu do Brd. De facto jde o obnovení linky 5B, která vozí veřejnost o víkendech a svátcích do Kozičína, Orlova a Podlesí, odkud se lidé mohou vydat do Brd. Ovšem radnice už veřejnosti neoznámila v souvislosti s tím i jedno omezení – a to, že o víkendech na „točně“ v Orlově nyní opět platí zákaz parkování.

Tedy ona to radnice veřejnosti oznámila, ale šalamounsky jen na úřední desce, v tiskové zprávě oznamující znovuzavedení turistického spoje o tom není ani slovo. A tak je možné, že se mnozí řidiči budou o nadcházejícím víkendu divit, až po návratu z procházky po Brdech najdou za stěračem pokutu za nepovolené parkování na točně.

Opatření obecné povahy o zákazu parkování na točně v Orlově vyšlo na elektronické úřední desce 4. června, tedy den před první jízdou turistického spoje. Důvodem omezení respektive zákazu parkování na tomto místě je fakt, aby se turistický bus měl kde otočit pro jízdu zpět. Opatření platí od 5. června do 30. září letošního roku. Tudíž dodatkové tabulky pod značkami zákazu zastavení s textem „platí jen v pracovních dnech“ ve výše uvedeném období neplatí. O omezení zažádalo město Policii ČR.

Odbor silničního hospodářství Městského úřadu Příbram si vyhrazuje právo toto stanovení změnit nebo doplnit, pokud si to bude vyžadovat změna situace v silničním provozu nebo veřejný zájem.

Komentáře