U nového parkoviště vedle nemocnice bude stavět i autobus

Foto: Martin Janota

PŘÍBRAM – U nemocnice začala stavba nového parkoviště. Návštěvníkům centra města nabídne celkem 122 nových parkovacích. Hotové by mělo být v únoru příštího roku. Součástí projektu je i vybudování točny pro autobusy MHD, nová zastávka bude stát přímo před nemocnicí.

Parkoviště vznikne na ploše 3 500 m2 a při jeho realizaci se myslí i na handicapované, kteří na něm najdou celkem osm vyhrazených stání. „Přestože se bohužel nepodařilo nalézt jakýkoliv dotační titul, který by nám pomohl toto parkoviště financovat, rozhodli jsme se jej realizovat výhradně z vlastních finančních prostředků,“ vysvětluje starosta Jindřich Vařeka s tím, že z těchto důvodů se město rozhodlo od původního projektu parkovacího domu na těchto pozemcích ustoupit a vybudovat na nich parkoviště. „Důvodem takového rozhodnutí je neudržitelnost současné situace s parkováním před nemocnicí,“ doplnil Vařeka.

„Jsme si vědomi, že zaparkovat právě u nemocnice je v současné chvíli doslova horor. Výstavba této nové parkovací plochy by tak měla mnoha lidem ulehčit život,“ předpokládá příbramský místostarosta Václav Švenda s tím, že se v oblasti parkování je výstavba této plochy jednou z největších staveb poslední doby. Příbramská nemocnice disponuje zhruba dvěma stovkami vlastních parkovacích míst, které zaměstnanci využívají. „Podle lokality stojí karta od 100 do 300 korun za měsíc,“ sdělil našemu portálu tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

Náklady na výstavbu dosáhnou výše 9 milionů 147 tisíc korun. Pokud vše půjde podle plánu a klimatické podmínky při výstavbě budou příznivé, parkoviště by řidiči mohli začít využívat v únoru příštího roku. S novým parkovištěm plánuje město i protažení některého ze spojů MHD.  „Za vznikem parkoviště stojí snaha vedení města postupně zajistit parkovací místa v centru Příbrami tak, aby jeho návštěvníci měli pokud možno co nejjednodušší možnost zaparkování,“ dodal Václav Švenda.

Komentáře