TOP 09 nepřijala starostovu nabídku na radního

PŘÍBRAM – Dnes odpoledne leader zastupitelů Top 09 Václav Švenda oznámil starostovi Janu Konvalinkovi (ANO), že nepřijímají nabízené křeslo radního.

Nemůžeme a nechceme být fíkovým listem, kterým ANO v budoucnu zakryje prázdnou pokladnu, ruinu aquaparku nebo přeplněná parkoviště. Nemá žádný smysl sedět se svázanýma rukama ve vedení města, kde má všechny rozhodovací kompetence jedna strana a nemusí se ohlížet na názory a návrhy ostatních. Z opozice můžeme vystupovat s protinávrhy, pokud s kroky vedení nesouhlasíme. O tuhle možnost korekce bychom vstupem do rady přišli a dál už bychom mohli jen mlčet,“ uvedl po schůzce Václav Švenda. Podle jeho slov se nicméně nebrání spolupráci na úrovni vládnoucí koalice a opozice. 

„Hozenou rukavici pan Švenda spolu s jeho zastupiteli za TOP 09 nezdvihl. Nedokáži říct, zda jsem to čekal, či zda mne to překvapuje. Od počátku jsem do vyjednávání šel s tím, že to je padesát na padesát,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka na odmítnutí TOP 09 a ještě k tomu dodal: „My budeme dále jednat, kým místo v Radě města obsadit. Jméno osoby, která bude navržena na uvolněný post radního, sdělíme při příštím zasedání zastupitelstva města“.

Rozuzlení celé věci se nejspíš dozvíme na jednání zastupitelů 17. února.

 

 

 

 

 

Komentáře