Masáž srdce zachránila ženě život, pomohl jí vězeň

Foto: Milena Palková

PŘÍBRAM – Už podruhé v relativně krátké době vězeň z příbramské věznice Bytíz zachránili život člověku. K prvním případu došlo koncem loňského listopadu, k druhému pak ve středu 5. února.

Tento den ráno nastoupil odsouzený Ondřej na nestřežené pracoviště mimo objekt věznice ke každodenní práci. „Ráno na pracovišti zkolabovala paní, která tam pracuje. Ležela na podlaze a na nic nereagovala. Ihned jsem zkontroloval životní funkce a věděl jsem, že je zle. Začal jsem neprodleně s masáží srdce, dále jsem plnil to, co mi radila paní ze záchranky prostřednictvím telefonu.  Masáž jsem prováděl až do příjezdu zdravotnické záchranné služby,“ říká k celé události Ondřej, pro kterého se podle jeho slov stal tento den nezapomenutelným na celý život.

„Nyní již vím, že paní prodělala rozsáhlý infarkt a já masáží srdce přispěl k záchraně jejího života. Paní je po operaci a žije a to je pro mě velice důležité,“ dodává.

Ondřej v krizové situaci jednal pohotově a morálně správně. Na dotaz jak se cítil po odvozu ženy, jen špatně hledal slova, emoce byly velice silné a nemohl o nich ani hovořit. Závěrem uvedl, že by ženu ještě někdy chtěl potkat.

„Ondřejovi za jeho pomoc patří poděkování. Ředitel věznice mu udělí odměnu v souladu se Zákonem o výkonu trestu odnětí svobody,“ doplnila na závěr mluvčí příbramské věznice Milena Palková.

Komentáře