SZM nezahálí, opravuje a provádí údržbu na zavřených střediscích

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Sportovní zařízení města Příbram (SZM) přešlo z důvodu pandemie koronaviru, tak jako na jaře, do specifického režimu provozu, kdy je v kontextu vládních usnesení zajišťován základní chod organizace.

„To však neznamená, že se život v SZM zastavil. Opravujeme vše, co se za běžného provozu dělá obtížně, hledáme nové příležitosti a rozšiřujeme svou působnost,“ říká ředitel SZM Jan  Slaba. V bazénu se provádí oprava vzduchotechniky, čištění malého i velkého bazénu, toboganové věže, oprava stropů ve strojovně, vysušování, penetrace a oprava zvlhlé omítky v šatnách, dokončeny byly také nové schody k ubytování.

Zimní stadion potřebuje nutně opravu vodního hospodářství a novou kondenzační jednotku na čpavkové straně zařízení, pro kterou je již vše připravené a čeká se na dodavatele. Zimní stadion nyní ledovou plochu nerozmrazoval, tak jako pří uzavření na jaře, a to z toho důvodu, aby bylo možné po rozvolnění opatření znovu otevřít s co nejmenší časovou prodlevou. Pro docílení maximální úspory nákladů došlo k seřezání vrstvy ledu na minimální možnou tloušťku. Proběhla také revize osvětlení v obou halách a veškerého elektro zařízení.

V návaznosti na uzavření vnitřních sportovišť přišlo o možnost prodeje také SeZaM bistro, které je součástí všech středisek SZM. „Ještě než byla opatření rozšířena také na venkovní trhy, ve smyslu zákazu prodeje nepotravinářského zboží, prodávali jsme přírodní dekorace a podzimní věnce. Nyní pečeme vánoční cukroví na objednávku a vymýšlíme další nápady jak využít kapacity našeho gastro provozu,“ říká o novém využití SeZaM bistra Slaba.

Areál Nový rybník zůstává při dodržení veškerých nařízení vlády nadále pro veřejnost otevřený za účelem relaxace, procházek či běhu, a pokud se situace nebude zhoršovat, uzavření areálu ani jeho částí není nyní na pořadu dne. I tam se však po sezoně provádí údržba, jako například nátěry zařízení a atrakcí, údržba hřišť, hrabání a mulčování listí nebo kompletní renovace stolů a lavic u bistra, které dostaly od dezinfekce pořádně zabrat.

Před nedávnem došlo také k doplnění obsádky ryb a zazimování rostlin v areálu, včetně litorálu. V nedávné době byly na Nováku instalovány nové rozcestníky a návštěvníci se do jara mohou těšit také na nové vývěsní tabule. Jedna taková je už nyní například u letního kina a další u Junior klubu. Další přibude u bistra a také u vstupní brány u viaduktu, kde bude pravidelně vyvěšován rozpis Animačních programů, které byly letošní velkou novinkou a jsou v plánu i pro nadcházející sezonu. „Na novou sezonu zatím vše ještě plánujeme, ale rádi bychom především dotáhli některé projekty, které díky velkým ztrátám zisků kvůli koronaviru nemohly být letos realizovány, jako například parkourové hřiště, úschovna bot pro In-line dráhu, či lepší zázemí letního kina. Z větších chystaných investic, jejichž realizace zabere možná více než jednu sezonu, mohu zmínit například úpravu terénu minicampu a nové chatky nebo vybudování zcela nových toalet u Adventure golfu. Na těchto projektech již nyní usilovně pracujeme,“ dodává ředitel SZM.

Téměř celého Sportovních zařízení se bude týkat změna ceníku pro rok 2021. Dojde k mírnému navýšení cen za plavání, pronájem ledové plochy a sportovní haly, ubytování i dalších služeb. Nový ceník je již nyní dostupný na webu www.szm.pb.cz.

V současné době je díky koronaviru a nařízením vlády uzavřen plavecký bazén, který je mimo provoz bez výjimky pro všechny. Další vnitřní sportoviště – sportovní hala a zimní stadion, jsou od 4. listopadu opět přístupná alespoň pro profesionální sportovce. „Zatím trénují volejbalisté ve sportovní hale a jednáme o podmínkách provozu Zimního stadionu pro hráče příbramského hokejového A týmu. Věřím, že se snad situace začne brzy hýbat k lepšímu a budeme moci naše vnitřní sportoviště nabídnout i širšímu spektru sportovců. Situace je však prozatím i nadále vážná, a tak samozřejmě dodržujeme veškerá vládní nařízení,“ komentuje Slaba a dodává také informaci pro předplatitele plavání, že permanentky do Aquaparku Příbram, které májí standardně platnost jeden rok od zakoupení, budou v návaznosti na současné nucené uzavření prodlužovány o další rok. Toto prodloužení platnosti bude po znovuotevření možné realizovat přímo na pokladně aquaparku.

 

Komentáře