Stromové obrázky v příbramské nemocnici

PŘÍBRAM – Jaro přivítá Oblastní nemocnice Příbram novou prezentací ve své galerii Gaudii gratia. Od úterý 26. března mohou návštěvníci shlédnout další letošní výstavy, tentokrát pod názvem Stromové obrázky.

V galerii svá díla až do konce června vystaví Petra Palusová, která, jak říká, začala kreslit „až když musela“ při studiu Zahradní a krajinářské architektury. Po studiu procházela náročným životním obdobím a právě v této době se při svém kreslení zaměřila na stromy. Obrázky jsou malovány akrylovými barvami zpravidla na plátno. Součástí obrázků jsou plastiky stromů z keramické modelovací hmoty. Mezi její oblíbená místa, kde čerpá inspiraci, patří les za sanatoriem na Dobříši, anglický park u dobříšského zámku, Střelecký ostrov v Praze a samozřejmě Brdy. Ze všeho nejraději má Petra Palusová buky, platany, když se „svlékají“ z kůry a rozkvetlé sakury. Tím nejoblíbenějším stromem je pro ni ale jasan, schovaný u cesty v polích u Dubna, kde bydlí.

A jaké stromy uvidíme na vystavených obrázcích? Určitě ty z lesa u dobříšského sanatoria, z Irska. Chybět nebude vrba, na kterou se autorka obrázků dívá z okna každý den, ořešák, který je připomínkou na babičku a dědu z Jablonné u Příbrami a mnoho dalších.

Přijďte si prohlédnout nevšední krásu stromů a zažít klid i život, který představují. Stromové obrázky tu pro vás jsou po celé jaro v galerii Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram (areál 1, Příbram 1, pavilon C, přízemí.

Martin Janota

    

Komentáře