Středočeské školy se opět mohou zapojit do soutěže, která varuje před riziky na internetu

Ilustrační foto.

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj vyhlásil další ročník soutěže pro základní a střední školy v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ 2023/2024. Tématem jsou rizika virtuální komunikace a bezpečné chování v prostředí internetu.

„Děti a mládež jsou někdy na internetu a na sociálních sítích skoro v každé minutě jejich volného času. A právě proto je potřeba stále připomínat rizika, která s tím mohou být spojená. Mějme na paměti, že škody, které může napáchat rizikové chování na internetu, bývají nevratné. V krajním případě jde dokonce o ohrožení života. Projekt Kraje pro bezpečný internet je jednou z možností, jak otevřít tohle téma ve školách, jak přijít na oblasti, o kterých je dobré mluvit. Věřím, že se do nového ročníku zapojí spousta škol, které díky tomu svým žákům pomohou opět zvýšit povědomí o možných nástrahách v prostředí internetu a sociálních sítí,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

V rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ probíhá řada aktivit, včetně soutěží pro žáky základních a středních škol. Středočeský kraj soutěž pořádá již od roku 2015. V roce 2022 se zapojilo 2 500 žáků z bezmála stovky škol.

Školy mohou za svou aktivitu v soutěži dostat od Středočeského kraje finanční dary od 30 000 korun pro školu s nejvyšším zapojeným počtem žáků v poměru k počtu žáků ve škole až po 10 000 korun po školu na třetím místě. Peníze jsou určené na pořízení vybavení (hardware i software) souvisejícího se zajištěním či zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu. Soutěžní on-line kvízy žačaly 2. října a budou ukončeny 29. února příštího roku.

Komentáře