Starosta Jan Konvalinka: Vidíte-li parkování v rozporu s legislativou, volejte městskou policii

Někteří řidiči s parkováním opravdu hlavu nelámou...

PŘÍBRAM – Nedostatek parkování, nerespektování dopravních předpisů a tzv. parkování na divoko je problém, který trápí už několik let celou Příbram. Parkovací místa chybí, radnice sice na příští rok připravuje změnu a zavedení nových parkovacích zón jak ve staré Příbrami tak i na sídlišti, ale to současnou situaci zatím neřeší. A tak jsme se vedení města zeptali vedení města, jak v současné době postupovat.

Letos na začátku léta se místostarosta Martin Buršík vyjádřil v tom smyslu, že nevidí důvod, proč by město nemělo být důraznější v postihování špatného parkování. Nicméně stále jsou v ulicích k vidění auta stojící v místech žlutého vodorovného značení, v křižovatkách nebo dokonce „na drzačku“ na přechodu pro chodce. „Pokud někdo parkuje v rozporu s legislativou a vy vidíte tento přestupek, kdy stojí na přechodu nebo na žluté čáře, tak prostě tu městskou policii zavolejte,“ radí v takových případech starosta města Jan Konvalinka.

Nicméně vzhledem k tomu, že jde o poměrně častý jev, zvlášť například ráno u mateřských či základních škol, tak by asi část veřejnosti neděla nic jiného, než neustále volala na městskou policii…

Podle starosty v těchto případech není jiná možnost, než že se tomu kde správně parkovat a kde ne, musí řidič naučit, a toto je podle něj jeden z účinných způsobů. „Tak jak se to naučili řidiči kamionů, kteří dostávají pokuty na Flusárně, za to že tam nemají parkovat a přesto tam čas od času někdo zastaví, tak toto je jednoduchá pomoc,“ dodal s tím, že pochůzkáři městské policie nemohou být všude.

Nutno ovšem dodat, že v případě parkování na Flusárně nejdříve platil zákaz parkování kamionů na této ploše, pak byl povolen tím, že dopravní značka, která parkování nákladních vozů zakazovala, byla přelepena, ale letos kvůli plánované opravě vodohospodářského majetku města v Milínské ulici bylo od 1. srpna opět parkování kamiónů na Flusárně zakázáno. Pravda zahájení prací v Milínské se neustále odkládá, ale zákaz platí. Ovšem nelze se pak divit, že v tom mají řidiči těchto vozů trochu guláš… Nicméně soukromou odstavnou plochu mají k dispozici na Balonce.

Komentáře