Spolek Svatohorské sady uspěl ve sbírce ČSOB, nyní se uchází o podporu ve další soutěži

Dobrovolníci chtějí obnovit krásu svatohorského sadu. Foto: archiv spolku Svatohorské sady Příbram

PŘÍBRAM – Spolek Svatohorské sady s radostí oznamuje, že se úspěšně umístil na druhém místě ve sbírce ČSOB pomáhá regionům, přičemž se podařilo vybrat úžasných 35.350 Kč. Společně s výhrou od ČSOB tak do Svatohorských sadů přispěje celkem 75.350 Kč. Členové spolku upřímně děkují všem, kteří nám v této sbírce poskytli svou cennou podporu.

Ovšem spolek zdaleka nekončí. O přízeň veřejnosti se spolek uchází i v soutěži Tesco s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“. „V případě výhry by tato soutěž přinesla dalších čtyřicet pět tisíc korun, což by výrazně pomohlo zlepšit stav Svatohorských sadů. Proto apelujeme na veřejnost, aby podpořila činnost spolku a hodila svůj žeton na náš projekt při nákupu v Tesco. Každý váš hlas má větší váhu, než si myslíte,“ žádají veřejnost členové spolku.

Na obnově sadů se podílí také veřejnost včetně dětí.

I přes dosavadní úspěch je důležité zdůraznit, že činnost spolku o zachování a rozvoji Svatohorských sadů pokračuje. Jedno sečení trávy ročně představuje náklady 35-40 tisíc Kč, a díky podpoře od společnosti 1.SČV byla zálivka stromků loni poskytnuta zdarma. Bez této podpory by náklady činily minimálně 10-20 tisíc Kč. Údržba stávajícího stavu je náročná, a každý další krok vpřed je ještě náročnější.

Členové spolku věří, že kromě již získaných prostředků získají i dotaci od Příbrami, oficiálního partnera jejich projektu. Společně mohou dosáhnout ještě více a přispět k zachování krásy Svatohorských sadů pro budoucí generace.

Na závěr chtějí členové spolku vyjádřit vděk všem, kteří je podporují. Každý váš příspěvek, hlas a gesto solidarity jsou pro ně cenné. Děkují za veškerou pomoc a věří, že společně dokážou dosáhnout ještě větších úspěchů ve prospěch společné věci.

Svatohorské sady. Foto: archiv spolku Svatohorské sady Příbram

Komentáře