Příbramský hokej se rozrostl o 35 nových zájemců o tento sport

Foto: HC Baník Příbram

PŘÍBRAM – V úterý 16. ledna od 15:30 hodin se na zimním stadionu v Příbrami odehrála již několikátá akce „Pojď hrát hokej“, která měla za cíl přilákat nové mladé nadšence do světa ledního hokeje. Akce se zúčastnilo celkem 38 dětí se zúčastnilo této akce, z nichž se 35 nových nadějných hráčů zaregistrovalo pro další kroky v hokejovém klubu HC Příbram.

Hned na začátku bylo zaznamenáno 35 nových registrací dětí, přičemž 3 děti z důvodu nízkého věku nebylo možné oficiálně zaregistrovat, ale i přesto se zúčastnily ukázkového tréninku a jsou pozvány na příští trénink skupiny Nábor. Registrace probíhala na registračním místě za účasti hlavního trenéra akce a klubového týmu Náboru.

Po úvodním přivítání a seznámení s registračním procesem měli rodiče možnost poznat základy vybavení dětí na led. Registrace pomocí QR kódu a ověření sekretářem klubu byly klíčové k získání připravených dárků pro děti.

Následně se děti přezuly do bruslí a oblékly si helmy za pomoci svých rodičů a asistentů. Poté se vydaly na led, kde je čekali trenéři HC Příbram. Vedle samotného bruslení měly děti možnost zúčastnit se her na ledě s různými pomůckami, které měly za cíl obohatit jejich první zkušenosti s ledním hokejem. V této fázi tréninku se také zapojili hráči A-týmu II.ligy HC Baník Příbram v roli asistentů na ledě.

Po skončení ukázkového tréninku se v kabině konala krátká prezentace, kde hlavní trenér náboru, Michal Šimůnek, s mnohaletými zkušenostmi s nejmenšími hráči, osvětlil rodičům význam hokeje a tréninků ledního hokeje. Kladl důraz na nízkou finanční náročnost tohoto sportu a zdůraznil přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Prezentace pokračovala představením hokejového klubu HC Příbram, jeho fungováním a výchovným přístupem k dětem. Názorně byla představena i hokejová výstroj získaná zdarma v rámci projektu „Pojď hrát hokej.“

S oporou Českého hokeje byla tato akce v Příbrami vřele přijata a opět přitáhla nové nadšence k lednímu hokeji a klubu HC Příbram. Bezprostřední reakce dětí i rodičů naznačují, že akce měla velký úspěch. Klub se těší na další setkání s novými hráči během nadcházejících klubových tréninků.

„Kdo nestihl na akci přijít a chtěl by se připojit k nám, nábor do klubu HC Příbram probíhá celoročně. Tréninky jsou pravidelně v úterý od 16 hodin a v sobotu v 8:45 na ledě ve velké hale na příbramském zimním stadionu,“ říká Michal Šimůnek. Pro více informací kontaktujte sekretariát paní Plavcovou na čísle 725449555 nebo trenéra náboru Michala Šimůnka na čísle 605267111.

Foto: archiv HC Baník Příbram

Komentáře