Loni na silnicích příbramského okresu zemřelo pět lidí

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

PŘÍBRAM – Příbramská policie zveřejnila údaje o počtu dopravních nehod v průběhu minulého roku. Celkem 1206 případů bylo řešeno, přičemž pět osob zahynulo a dvacet dalších utrpělo vážná zranění.

Z neštěstí, která se odehrála na místních silnicích, vyplývá, že dva motoristé přejeli do protisměru, došlo k tragické nehodě, kdy žena ztratila život po nárazu do stromu, a řidič nákladního vozidla spadl z mostu. Další oběť byla zaznamenána při pádu ze motocyklu.

„Výrazná část nehod byla způsobena nepřiměřenou rychlostí a nesprávným způsobem jízdy. Kromě toho bylo zjištěno, že 58 motoristů, kteří se podíleli na nehodách, bylo pod vlivem alkoholu,“ připomněla příbramská policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

Zajímavým faktorem je také skutečnost, že lesní zvěř zavinila celkem 178 kolizí. Přírodní nebezpečí tak představuje významný prvek v celkovém statistickém obrazu nehodovosti.

Podle policejních záznamů došlo k 51 nehodám s motocykly, 33 nehodám s cyklisty a 24 nehodám s chodci. Celková škoda na dopravních prostředcích překročila částku 93 milionů korun.

Přestože policie podniká kroky ke zlepšení bezpečnosti na silnicích, zdůrazňuje význam prevence a respektování dopravních pravidel. Odborníci v oblasti bezpečnosti na silnicích apelují na veřejnost, aby byla ve svém chování na silnicích ohleduplná a zodpovědná, čímž mohou přispět k snížení počtu tragických událostí na Příbramsku.

Komentáře