Vojenské lesy zahajují sérii tvořivých dílen. Zvou na tvorbu ptačích krmítek do Obecnice

Foto: VLS

OBECNICE – V sobotu 27. ledna od 13.00 hodin se v Informačním centru Vojenských lesů a statků ČR (VLS) v Obecnici uskuteční první naučně-rukodělné odpoledne, které přivítá malé i velké zájemce. Akce bude věnována tvorbě jednoduchých krmítek pro ptáky, a to z přírodních materiálů.

Rukodělná dílna, která se bude konat v podbrdském infocentru, slibuje nejen kreativní zážitek, ale také přínosné informace o zimních obyvatelích brdské krajiny. Účastníci se budou moci zapojit do výroby jednoduchých lojových pochutin pro ptáky a zároveň se zúčastní diskuze o druzích ptáků, kteří obývají brdskou krajinu v zimě, a o tom, jak je možné jim pomoci přečkat chladné měsíce.

Lesní pedagožka lesnické divize VLS Hořovice, Lucie Lenghartová, vyzvala k účasti všechny zájemce, zejména rodiny s dětmi. „Na naučně-rukodělné dílny může přijít kdokoliv, vítány jsou především rodiny s dětmi. Sebou si stačí vzít chuť pro brdskou přírodu něco udělat, materiál pro vlastní tvoření bude zajištěný,“ uvedla.

Infocentrum VLS v Obecnici. Foto: archiv VLS

Toto víkendové odpoledne věnované ptactvu v zimě má být prvním z mnoha podobných akcí, které by se měly v Infocentru v Obecnici konat několikrát ročně. Ředitel brdské lesnické divize VLS David Novotný sdělil, že chtějí akce věnovat různým tématům spojeným s brdskou přírodou a tímto způsobem testovat zájem veřejnosti.

Plánuje se i večerní série vycházek do brdských lesů za sovami, které by měly navázat na úspěšnou premiéru loňského roku. Informační středisko VLS v Obecnici je umístěno přímo v centru obce na adrese Obecnice č. 274. Účast na akci je zdarma, a další informace lze získat na webu www.vls.cz.

Komentáře