Spolek Pražské ulice a radnice si už rok pinkají návrh na sjednocení parkování na TGM a v Pražské

Parkovací automat na náměstí TGM.

PŘÍBRAM – Spolek Pražské ulice prostřednictvím svého předsedy a opozičního zastupitele Marka Školouda (TOP 09) už delší dobu usiluje o sjednocení cen i placené doby pro parkování na náměstí TGM a na Václavském náměstí v horní části Pražské ulice. Zatím ale marně.

Kde je zakopaný pes? Marek Školoud se s vedením města za tímto záměrem sešel už několikrát. Jménem spolku navrhuje, aby se jednak snížila a také sjednotila cena parkovného v okolí centra. „Aktuálně se v na náměstí TGM platí 30 korun za hodinu a náš návrh je dát první hodinu za deset korun a pak pokračovat progresivní metodou, tedy každá další započatá hodina za dvacet korun,“ přiblížil návrh spolku Marek Školoud. Společně s tím ještě podnikatelé z Pražské ulice navrhují, aby se upravila i doba placeného parkování, kdy by se na náměstí TGM i na Václavském náměstí platilo jen ve všední dny od 8 do 16 hodin a víkendy zcela zdarma. Také navrhují, aby modrá parkovací zóna na Václavském náměstí byla změněna na červenou.

Radnice v naší reportáži (viz. níže) z 26. dubna prostřednictvím starosty Jana Konvalinky uvedla, že pokud Spolek Pražské ulice tyto návrhy předloží prostřednictvím dopravní komise radě města, tak je podpoří. Tento postoj starosta i místostarosta zopakovali na nedávné tiskové konferenci. „Jestli si správně vzpomínám, tak jsem vyzýval pana zastupitele Švendu nebo Školouda, teď přesně nevím, aby to vzali přes dopravní komisi, aby z ní vzešel podnět a přes odbor silničního hospodářství se to dostalo do rady města a k tomu ještě nedošlo. Pokud se to na jednání rady dostane znova, tak já budu ten, který úpravu toho ceníku bude podporovat,“ řekl na říjnové tiskové konferenci radnice starosta Jan Konvalinka (ANO). „Pan magistr Švenda je předsedou dopravní komise, tak by si to mohl jednoduše osvojit,“ dodal místostarosta Martin Buršík.

O vyjádření jsme proto požádali i Václava Švendu (TOP 09), který je opozičním zastupitelem a předsedou dopravní komise města. Ten nám k celé věci řekl: „Dopravní komise vše projednala již v dubnu a nebylo to v tomto volebním období prvně. Je možné to samozřejmě dohledat v zápisu. Je mi lito, ze se usnesením dopravní komise doposud nikdo nezabýval, ale nepřekvapuje mě to, protože toto vedení je svou „akceschopnosti“ již proslulé. Škoda jen, že se to kolegové z vedení města snaží svádět na nečinnost dopravní komise.“

Jak se dá zjistit ze zápisu dopravní komise ZDE, tak se komise tímto podnětem již zabývala na svém zasedání 21. dubna 2021, ergo pět dní před tím, než v našem videu starosta řekl, aby komise návrh radě předložila…

Tématem jsme si již zabývali ve dvou videoreportážích:

O předložení dopravní komisí mluví starosta v čase 1:14 ve videu níže:

 

Komentáře