Solární lampa je na workoutovém hřišti přes rok a ještě nesvítila

PŘÍBRAM – Na workoutovém hřišti na třídě Osvobození byla minulý rok instalována solární lampa, bohužel ještě se nerosvitila.
Na tuto skutečnost upozornil jeden z občanů, který na hřiště chodí pravidelně cvičit.

V současné době nefunkčnost lampy reklamujeme. Věřím, že se lampa již brzy rozsvítí, uvedl starosta města Jan Konvalinka

To však není první případ kdy jsou v našem městě problémy s funkčností solárních lamp. Ty byly například v minulém roce zejména v zimních měsících na cyklostezce podél Nového rybníka. Na tuto skutečnost vedení města upozornilo v prosinci 2019 několik občanů s tím, že brzo ráno tudy chodí do práce a osvětlení už několik dnů nesvítí a ptají se proč. „Nová solární světla na Flusárně byla instalována minulý týden a v současné době probíhá zkušební provoz. V rámci zkušebního provozu jsou světla nastavena na 70 % výkonu, přičemž v tomto režimu a období, kdy je inverze a bezslunné počasí, vydrží svítit maximálně 10 hodin. Vzhledem k automatickému zapnutí osvětlení při setmění tedy nevydrží svítit až do ranních hodin,“ uvedl k tomu v prosinci 2019 starosta Jan Konvalinka.

V současné době s provozem těchto solárních lamp není žádný problém, ale uvidíme jak se jejich provoz znovu osvědčí v zimních měsících.

 

 

 

 

 

Komentáře