Situace ve středočeských nemocnicích je nyní asi nejhorší, říká hejtmanka

foto: Středočeský kraj

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Situace ve středočeských nemocnicích v souvislosti s covidem-19 je podle hejtmanky Petry Peckové nyní asi nejhorší, jaká kdy byla. Hospitalizovaných je 455 lidí, z toho 96 na odděleních intenzivní péče. Zátěž zdravotníků je ohromná, řekla Pecková novinářům.

Záchranáři mají podle hejtmanky 450 až 500 výjezdů denně. Pod velkým tlakem jsou také nemocnice. „V nich je asi teď současně nejhorší stav, co kdy byl. Zátěž zdravotníků je opravdu velmi velká,“ uvedla hejtmanka.
 

Překvapilo ji zjištění, že každý nakažený je v hlášeních vykazován jako uzdravený po 20 dnech od prvního pozitivního testu. Realita je podle ní jiná. Poukázala na to, že nemocní ve špatném stavu se do nemocnic dostávají třeba desátý nebo dvanáctý den. Jsou-li na ventilaci, setrvávají tam o mnoho dní, někdy mnoho týdnů déle. Podle statistik jsou přitom považováni za uzdravené, ač třeba dál leží na přístrojích v nemocnici.

Čísla v hlášeních se tak podle Peckové od skutečnosti mohou lišit o 30 až 40 procent. „To znamená, že situace v nemocnicích je mnohem horší, než nám vychází z dat,“ upozornila.

V Příbramské nemocnici bylo k 20 lednu hospitalizováno 52 pacientů s COVID19, s toho deset jich bylo s vážnějším průběhem nemoci, uvedl pro náš web ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada

Zde video s aktualitami z příbramské nemocnice:

Komentáře