ŘSD začala opravu mostu u Voznice a uzavřela odpočívadlo u Dobříše

Dálnice D4. Foto: ŘSD

PŘÍBRAM – Ředitelství silnic a dálnici zahájilo opravu mostního závěru dálničního mostu ev. č. D4-019.1 na dálnic i D4 v pravém jízdním pásu ve směru na Příbram. Most přes cestu k mlýnu pod Voznicí se nachází v km 24,7 za sjezdem na Voznici.

Práce jsou rozdělené do dvou etap. První se uskuteční v období od 18.9. od 12 hodin do 23.9. 12 hodin a druhá pak v termínu od 25.9 do 30.9  opět od 12 hodin do 12 hodin.

Oprava mostních závěrů spočívá překrytí mostního závěru v celé šířce mostu krycím plechem, který omezí zatěžování střední lamely a současně zamezí jejímu zvedání. „Aby bylo možno provést opatření za provozu, bude překryvný plech rozdělen na části s tím, že se bude montovat samostatně v každém jízdním pruhu. Překryvný plech bude mít tloušťku asi 15mm a bude ukotven pomocí chemických kotev na obou stranách mimo půdorys závěru. Na straně opěry bude kotvení provedeno přes oválné otvory, aby byla umožněna dilatace mostu,“ uvedl Martin Buček z tiskového oddělení ŘSD.

Provoz na dálnici bude vedený v daném úseku jedním nebo dvěma jízdními pruhy v závislosti na postupu prací a s omezením rychlosti na 80 km/h. „Žádáme řidiče o zvýšenou pozornost při průjezdu tímto úsekem,“ dodal Buček.

Současně je od pondělí 13. září z důvodu stavební úpravy a přístavby čerpací stanice Shell Dobříš uzavřená odpočívadlo Stará Huť asi. v km 27,450 vpravo. S uzavřením je třeba počítat až do 1. poloviny prosince tohoto roku.

Komentáře