Malí rybáři v Rožmitále změřili síly

foto. archiv rybářského kroužku

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Druhý víkend v září se v Rožmitále pod Třemšínem konaly dětské náborové rybářské závody. Zúčastnilo se 55 dětí z několika organizací kromě Rožmitálu i například Žatec, Dobřany, Vimperk, Příbram, Sedlčany a další. Účast byla opravdu veliká a i počasí nám vyšlo. Chytalo se na Sadoňském chovném rybníku.

Závod byl rozdělen na dva poločasy a děti si svá místa vylosovaly hned při příjezdu. V sedm hodin se odstartovalo a na první ryby se nečekalo dlouho. Chytalo se na položenou, feeder, ale i na plavačku. Některé souboje s rybami byly opravdu nádherné.

Druhý poločas se chytalo od půl jedenácté do dvanácti hodin. Rybky byly línější, ale přesto se dařilo. Kromě kapříků a bílé ryby se přišel podívat i dravec. Nádherná štika 54 cm, kterou se podařilo chytit mladé slečně Nice Kapounové.

Závod skončil v poledne a začalo se sčítat. Odměnu si zasloužili opravdu všichni. První místo s 815 cm si vybojoval Artur Zoul ze Žatce, Druhé místo patří do Dobřan Davidovi Šmůlovi, který nachytal 572 cm, třetí místo patří opět Žatci a to Davidovi Charvátovi s 407 cm. Krásné čtvrté místo má Rožmitál pod Třemšínem a jeho zástupce Radek Kasík a další rožmitálský je na šestém místě Karel Jeníček.

Všem malým závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou atmosféru. Hrozně bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří nám umožnili vykouzlit tolik dětských úsměvů na jejich tvářích. Petrův zdrar.

Jaroslava Nassová,

vedoucí mládeže rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem

Komentáře