Rekonstrukce chaty Granit na Šumavě začne už v létě

PŘÍBRAM/ZADOV – Počátkem roku zastupitelstvo rozhodlo i přes nevoli některých radních a jeho členů o tom, že městská rekreační chata Granit na šumavském Zadově zůstane nadále v majetku města. Nově budovu spravují a provozují Sportovní zařízení města Příbram (SZM) a chystají její rekonstrukci.

Za původně měla začít na podzim, ale nakonec se s pracemi začne už v létě. „Přípravy nejen rekonstrukce začalo vedení SZM Příbram řešit ihned po rozhodnutí zastupitelstva města. V žádném případě jsme díky rekonstrukci nechtěli přijít o zimní sezonu, která je pro takovýto objekt klíčová,“ říká ředitel SZM Jan Slaba s tím, že čím dříve se s rekonstrukcí začne, tím větší je pravděpodobnost, že zimní sezonu Granti již zahájí v novém. „Jedná se však o ideální stav, který závisí na dalších důležitých faktorech,“ dodává ředitel SZM. Se zimní sezonou 2021/2022 se tak počítá už v novém, a to za předpokladu, že stavební práce půjdou podle plánu.

Ovšem posun rekonstruce na dřívější období bohužel souvisí se špatnou zprávou pro ty, kteří si objednali pobyt na šumavské chatě v období od 1. července do konce září letošního roku a tyto rezervace musejí být zrušené. Jako kompenzaci za zrušené pobyty nabízí SZM Příbram hostům vouchery na 25% slevu v chatě Granit po rekonstrukci nebo 10% slevu v sousedním hotelu Zadov, kterou se vedení organizace povedlo vyjednat s ředitelem hotelu. „Chceme tímto dát najevo všem objednaným hostům, že si jejich zájmu vážíme a mrzí nás nutnost zrušení jejich rezervací. Ačkoli pobyty nejsou předem zaplacené, chápeme, že to může někomu způsobit komplikace,“ vysvětluje Jan Slaba.

Souběžně s plánováním rekonstrukce započalo také „stavění“ zbrusu nového webu chaty Granit, který je již nyní spuštěn na adrese chatagranit.cz. Najdete na něm základní informace o středisku, kontakty nebo články o současném stavu a plánované rekonstrukci.

O plánech SZM s chatou Granit jsme si s Janem Slabou povídali už na začátku letošního roku:

Komentáře