Radnice chystá letos výběrové řízení na opravu schodů na Rynečku

PŘÍBRAM – O potřebě opravit schody vedoucí z Průběžné ulice na parkoviště u koloniálu na Rynečku se mluví už od poloviny roku 2020. Jejich špatný stav po nich chůzi poměrně dost komplikuje a je celkem jedno, jaké je roční období. Vedení města proto letos chce na jejich opravu vyhlásit výběrové řízení.

Tisková mluvčí městského úřadu Eva Švehlová nám sdělila: „V letošním roce by mělo být vyhlášeno výběrové řízení a následovat bude oprava.“ Nicméně je to zhruba stejně konkrétní vyjádření, jako se nám dostalo letos v únoru na tiskové konferenci vedení města do místostarosty Martina Buršíka, ten tehdy řekl: „Na to kdy dojde na jejich opravu, nedokážu nyní přesně odpovědět, každopádně odbor silničního hospodářství to má zadáno jako prioritní stavbu.“ Řekl tehdy Buršík s tím, že přesnou odpověď nám dodá písemně. Nicméně bohužel žádné jiné konkrétnější vyjádření jsme nedostali.  

Na tomto schodišti na Rynečku jsou mnohé stupně schodů dost vyvalené, beton popraskaný, zábradlí rezne a na mnoha místech drží spíš už jen silou vůle než kovem. Na jeho opravu se vedení města ptali lidé už na webu města v roce 2020. „Tyto schody jsou opravdu ve velmi špatném stavu a postupně se snažíme v každém roce nějaké schodiště opravit. V letošním roce bychom rádi nechali zrekonstruovat dlouhé schodiště z Průběžné ulice k parkovišti na Rynečku,“ sliboval v létě roku 2020 v odpovědi občanům na webu města starosta Jan Konvalinka.

Pokud tedy zatím někdo chce sejít z Průběžné ulice, tak má dvě možnosti, buď to risknout po tomto schodišti, nebo zvolit druhé nové, které vede na opačném konci Průběžné ulice ke Q-klubu.

Komentáře