Projekt kruhového objezdu u bazénu pozastaven

Kruhový objezd měl vzniknout na místě křižovatky třídy Osvobození a ulice Legionářů.

PŘÍBRAM – Jednou z možných investičních akcí tohoto, pomalu končícího volební období, měla být stavba kruhového objezdu na křižovatce třídy Osvobození a ulice Legionářů. Tedy mezi bazénem, divadlem a gymnáziem. Ovšem už od počátku se tento projekt setkal i poměrně velkou nevolí části veřejnosti. Ta si nyní může oddychnout, radnice projekt odložila.

„Tento projekt byl pozastaven, protože jednak by byla velmi komplikovaná přeložka elektrického kabelu vysokého napětí, i když to by se asi nakonec nějak zvládlo, ale obecně tam byl problém, že ten samotný kruhový objezd byl dimenzován až příliš velký a také tam byla poměrně velká nevole místních obyvatel,“ přiblížil důvody pozastavení tohoto projektu starosta Jan Konvalinka.

Přitom ještě v září roku 2020 se mluvilo o tom, že se záměr pomalu blíží realizaci, když vedení města tehdy na svém jednání schválilo uzavření smlouvy z ČEZem o přeložce  za částku 730 337,- Kč bez DPH. 

Od stavby kruhového objezdu si radnice slibovala zklidnění dopravy v dané lokalitě. „Máme i odborníky potvrzené, že kruhový objezd v této lokalitě dopravu opravdu zklidní. Některá vozidla jedoucí po třídě Osvobození už nyní nerespektují povolenou rychlost,“  řekl k tomu už dříve Jan Konvalinka.

Nyní tedy je tento záměr tzv. „u ledu“ a podle slov starosty se k němu v budoucích letech může město vrátit. „Je možné, že se k němu v následujících letech vrátíme a udělat to třeba jinak a lépe,“ uzavřel starosta.

Možnému vzniku kruhového objezdu jsme se také věnovali v této reportáži:

Komentáře