Pro napojení budoucí kanalizace v Kozičíně má čistírna odpadních vod ještě kapacitu

Čistička odpadních vod Příbram

PŘÍBRAM/KOZIČÍN – Na říjnovém zasedání zastupitelstva informoval starosta o vývoji projektu plánované stavby kanalizace v osadě Kozičín. Podle jeho slov, pokud vše půjde dobře, by se její obyvatelé odkanalizování měli dočkat do dvou let.

O stavbě kanalizace v příbramské osadě Kozičín se mluví od roku 2007. „V současné době se pracuje na projektové dokumentaci, máme také přiznanou dotaci a s ohledem na její získání musí tato stavba být zrealizována do roku 2025,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka s tím, že k zahájení stavebních prací by mělo dojít na začátku příštího roku.

Nicméně není tajemstvím, že kapacita městské čističky odpadních vod (ČOV) je naplněna a každý, kdo chce v Příbrami stavět, musí počítat s tím, že svou nemovitost v tuto chvíli na čističku nenapojí a musí počítat i se stavbou jímky či vlastní čističky a podobně.

Ovšem podle vedení města toto není případ Kozičína. Ten se ještě na ČOVku napojí. „Dnes už si asi málokdo vzpomene na projekt zvaný Akce čistá Litavka a v rámci této akce se měly odkanalizovat osady Orlov, Lazec a Kozičín. A na tuto akci je na čistírně odpadních vod alokována kapacita,“ vysvětlil starosta. Osady Orlov a Lazec už své kanalizace napojené na čističku mají a nyní se tedy blíží i odkanalizování Kozičína. „I přes navýšení počtu obyvatel za dobu, co se na tento projekt čeká je pro něj na čističce stále dostatečná kapacita,“ doplnil Konvalinka.

Mělo by jít o jednorázovou akci, kdy se bude souběžně stavět kanalizace, vodovod, místní komunikace, lampy a další související věci. „Je tam i časová souslednost s pracemi, které bude provádět Svazek obcí pro vodovody a kanalizace,“ dodal Jan Konvalinka.

Samotná kanalizace v Kozičíně by měla být hotová v roce 2025 a v témže roce by podle vedení města měly začít i práce na samotné intenzifikaci příbramské čistírny odpadních vod.

Komentáře