Zastupitelé za SPD zvou na besedu o vodě

Zastupitelé za SPD Petra a Jiří Novotných.

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – Téma provozování vodohospodářského majetku města bylo jedním z témat posledních komunálních voleb. A v souvislosti nejen s obdobím sucha posledních let, je aktuální stále. Nyní k tomuto tématu chystají veřejnou besedu zastupitelé za stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD).

„Pravda o vodě, voda je život, ne zboží. Voda patří do rukou města a ne nadnárodním korporacím. Zahraniční korporace a překupníci z naší vody dolují zisky na úkor našich občanů.“ To jsou hesla, se kterými zvou pořadatelé na chystanou besedu.

Příbram byla vždy schopná se o vodu starat sama. Vlastními prostředky. Vždy to tak bylo a nikdy s tím nebyly žádné jiné než běžné provozní problémy. Současný stav tedy nedává smysl. Příbram nedostává za pronájem infrastruktury nic než to, co do této infrastruktury musí zpětně investovat. Odměnou přichází o zisky i o možnost čerpat dotace. Naším cílem je využít dotace z evropských fondů a ministerstva životního prostředí. Uděláme vše proto, aby se voda vrátila zpět do rukou města Příbrami. Nemusíte nám věřit. Podívejte se na web Nadačního fondu Pravda o vodě (pravdaovode.cz), kde jsou zásadní rozsudky v této problematice, mapa ČR, kde se voda vrátila do „českých rukou“, a další informace. Pokud máte zájem dozvědět se, jak plynou zisky z vody do zahraničí, přijďte na besedu a položit pár dotazů.

Beseda se koná 1. listopadu od 17 hodin ve Slopatéce Bobule v Příbrami VIII v ulici Budovatelů. O vodě a jak ji získat zpět do rukou města budou diskutovat: zastupitelé města Jiří a Petra Novotných a občané města František Sentenský a Monika Petrová.

 

Jiří a Petra Novotných, zastupitelé města Příbrami

Mapa vodáren v českých rukou. zdroj: SPD Příbram

Komentáře