Víkend bude v kině patřit filmům studia Disney a noirovému žánru

Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

PŘÍBRAM – O novince příbramského kina, přenosném promítacím plátnu, jsme již informovali. Díky této technice je nyní možné promítat filmy i na malé scéně nebo v divadelním klubu. Sami se o tom můžete přesvědčit už tento víkend.

V těchto dnech jste možná o programu příbramského kina objevili i některé starší snímky, jež mají premiéry už dávno za sebou. Kino totiž hostí nyní hned dva filmové festivaly. Tím prvním je přehlídka filmů věnovaná 100 letům existence studia Disney. Pro ni kino vyhradilo prostor samotného kina s 256 místy a již od čtvrtka můžete zavítat na takovém animované hity, jako jsou Na vlásku, Ledové království, 101 dalmatinů či původní Lví král z roku 1994.

Další prostory příbramského divadla pak o víkendu budou patřit Ozvěnám 11. ročníku Středočeského noir filmového festivalu. Ten zahájí v pátek na malé scéně promítáním jednoho z nejlepších batmanovských snímků filmem Temný rytíř v pátek od 19 hodin. Promítaný bude v původním znění s českými titulky. „Kapacita malé scény je 146 míst a nám tím vzniká tak trochu další kino. Nyní tento prostor prověříme Ozvěnami Středočeského noir film festivalu, který se tam z části uskuteční o posledním říjnovém víkendu,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář s tím, že druhá část festivalu se o víkendu odehraje v prostorách kinokavárny v divadelním klubu.

V rámci tohoto festivalu se o víkendu můžete těšit hned na několik film. Nejprve to v sobotu bude od 16 hodin na malé scéně drama Nebudou mi věřit, následovat bude od 18 hodin krimi thriller Cutterova cesta a od 19 hodin se v divadelním klubu promítá snímek noirová krimi Bulvární plátek. Všechny filmy jsou v původním znění s titulky.

V neděli odpoledne a večer pak tato filmová přehlídky vyvrcholí v divadelním klubu dalšími dvěma filmy. Nejprve od 16 hodin bude k vidění československé válečné drama režiséra Jiřího Krejčíka Půlnoční mše a od 18 hodin pak americké drama Eso v rukávu s Kirkem Douglasem v hlavní roli. Tento snímek je v původním znění s titulky.

Do budoucna se pak s promítáním na malé scéně či v divadelním klubu počítá pro právě klubové snímky nebo pro filmy, u kterých se nepředpokládá masová návštěvnost. Díky tomu ale filmoví fajnšmekři nezůstanou o filmy svého zájmu ochuzeni.

Komentáře