Příbramský krizový štáb se sešel online

PŘÍBRAM – Krizový štáb z důvodu bezpečnosti před možným šířením koronaviru, jednal online. Podle zástupců hasičů, Policie ČR i městské policie prozatím nedochází k žádným mimořádným událostem. Policisté i strážníci ve vyšší míře kontrolují dodržování vládních nařízení a většina zjištěných přestupků byla prozatím vyřešena domluvou. Pouze několik jednotlivých případů muselo být předáno k řešení ve správním řízení.

Vedení Oblastní nemocnice Příbram informovalo, že činnost odběrového místa pro testování na onemocnění Covid-19 byla rozšířena na sedm dní v týdnu. „V současné době je v nemocnici hospitalizováno 33 pacientů s covidem a omezována je neakutní péče,“ uvedl tiskový mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.

Stejně jako v jarních měsících, i tentokrát je ve městě zřízena škola pro děti zdravotníků a členů záchranných složek. Počítáno je také se zajištěním místa pro osoby bez přístřeší s covid pozitivním výsledkem nebo pro osoby vykázané z místa bydliště.

Na tomto jednání si město vyzkoušelo, že můžeme jednání krizového štábu vést v případě potřeby operativně i tímto způsobem. „Jednání se nezúčastnili zástupci Krajské hygienické stanice, odkud jsme alespoň zprostředkovaně dostali informaci, že veškeré síly jsou nyní směřovány k řešení covid problematiky. Chtěl bych opět požádat všechny občany, prosím, dodržujte nastavená pravidla, na jaře jsme si s covidem v našem městě poradili, tak ať společně situaci zvládneme i nyní bez zbytečných komplikací,“ apeluje příbramský starosta Jan Konvalinka.

Na jednání krizového štábu jsou oslovováni také všichni starostové obcí ORP Příbram. Tentokrát žádný ze starostů možnosti zúčastnit se jednání nevyužil a ani nepředložil žádné téma k projednání.

Aktuální informace o mimořádných a krizových událostech na území města mohou občané získávat prostřednictvím informačního SMS a e-mailového servisu. K odběru zpráv je možné se zaregistrovat na: infoservis.pribram.eu.

Komentáře