Ohnisko koronaviru se na Sedlčansku nedaří lokalizovat

Náměstí TGM v Sedlčanech.

SEDLČANSKO – V posledních dnech se v médiích objevila informace, že na Příbramsku je v souvislosti  s výskytem koronaviru na tom nejhůře Sedlčansko. Nicméně se nedař najít ohnisko nákazy.

„Těžko se nám to hodnotí, protože máme pouze souhrnná čísla z hygieny za celé město včetně osad, ale bez konkrétních lokalizací. Takže žádné analytické údaje k dispozici nemáme,“ říká sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. Podle jeho slov jde v Sedlčanech a okolí nejpravděpodobněji o komunitní způsob šíření. „Zřejmě k němu došlo především ve školách, podobně jako tomu bylo v nedaleké Krásné Horě, když byly ještě otevřené, ale žádnou lokalizaci věkovou ani umístněním nemáme k dispozici,“ dodal. Nicméně si starosta nemyslí, že by se jednalo o nějaký bodový výskyt jako například v OKD na Ostravsku.

Starosta Hölzel proto apeluju na veřejnost, aby dodržovala v maximální míře všechna nařízená a doporučená bezpečnostní opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví ČR a vládou ČR. „Je potřebo co nejaktivněji chránit sebe i ostatní,“ dodává Miroslav Hölzel s tím, že město, žádná další opatření k dispozici nemá.

Starosta pouze pověřil strážky městské policie, aby kontrolovali uzavřené restaurace, zákaz pití alkoholu na veřejnosti, především u výdejových okének a zákaz shlukování osob, který hrozí nejvíce asi především u mládeže.

Komentáře