Příbramské roztleskávačky přivezly bronz s Mistrovství republiky ČR

PŘÍBRAM – Bronzová trofej příbramským roztleskávačkám ještě chyběla. Z klubových soutěží v listopadu přivezly stříbro a v lednu zlaté medaile z Prahy. Mistrovství ČR v cheerleadingu je nejvyšší soutěž, vrchol celé cheerleadingové sezóny.

„Jsem na holky opravdu moc pyšná! Celý školní rok je pro nás dost náročný, dvakrát týdně tréninky v době přípravy na soutěž nestačí, proto si přidáváme víkendová soustředění a naše dřina se vyplatila. Mít za půlroku tři medaile, to je pro malý tým z Příbrami velký úspěch,“ říká trenérka Bobcats cheerleaders Michaela Rom. Dodává, že kromě soutěží se tým věnuje i komerčnímu vystupování na akcích města, firemních večírcích a podporuje tým amerického fotbalu na domácích zápasech.

Kateřina Řehořová, jedna z dlouholetých opor příbramských roztleskávaček nám řekla, co je to vlastně cheerleading a proč se těší čím dál tím větší oblibě. Součástí týmu je pět let, ale historie cheerleadingu v Příbrami sahá až do roku 2000, o pár let později, než byl založený klub Příbram Bobcats. „Kouzlo cheerleadingu neboli roztleskávání pro mě tkví v jeho rozmanitosti. Na trénincích se rozhodně nenudíme, po zahřátí a protažení, vždy volíme mezi gymnastikou, skoky, stavíme lidské pyramidy nebo tančíme,“ popisuje svůj vztah k cheerleadingu. 

V tanci se skloubí baletní a jazzové prvky, občas se dívky pustí i do hiphopu nebo streetdance. Nedílnou součástí tréninku je i pilování nových i stávajících sestav s pompony (třásně) na soutěže a vystoupení. Jejich nejbližší vystoupení můžete vidět na dalším domácím zápase 8. června v 15 hodin na umělé trávě 1. FK Příbram.

Komentáře