Příbram hledá další varianty náhrady za zrušené pobočky pošty

PŘÍBRAM – Česká pošta na jaře oznámila, že v rámci reorganizace v Příbrami zamýšlí zrušit dvě ze čtyř svých poboček. S tímto krokem ale nesouhlasí část veřejnosti i vedení města. Radnice se proto začala zajímat o možnost zřízení služby Pošta Partner.

Bohužel se ukázalo, že stanovisko České pošty je neměnné a pošta na pěší zóně Cíl bude zrušena. „Přes řadu našich argumentů ukazujících na nevhodné rušení pobočky v pěší zóně Cíl je stanovisko České pošty neměnné,“ řekl v dubnu starosta Jan Konvalinka s tím, že město začalo uvažovat o zřízení služby Pošta Partner.

Vedení města proto o této možnosti jednalo se zástupci České pošty minulý týden. „Pokud bychom chtěli provozovat poštu na místě, kde nyní je, například v Křižáku, tak by nás to stálo včetně nájemného, personálních nákladů a tak dále více než dva miliony korun,“ přiblížil závěry jednání Konvalinka.

Podle něj jsou ve hře ještě další možnosti jako například služby pošty v rámci služeb Knihovny Jana Drdy, respektive v její pobočce právě v Křižáku. Tam by byly náklady pro město nižší. „Kromě nákladů jsou s pobočkou spojené i výnosy a v případě pošty na sídlišti je to asi 39 tisíc korun měsíčně. Proto nyní posuzujeme, zda by pro nás toto nebylo finančně výhodnější,“ uvedl další možnou variantu příbramský starosta.

V případě, že by se město rozhodlo, nakonec službu Pošta Partner nezřídit, tak je podle radnice ještě možnost přenastavit jízdní řád MHD tak, aby se lidé lépe dostali k hlavní budově pošty v Tyršově ulici.

Komentáře