Herec a muzikant David Kraus odstartuje Běh okolo Pleše

David Kraus. Foto: archiv D. Krause

NOVÁ VES POD PLEŠÍ – O víkendu, konkrétně v sobotu 24. června, se v Nové Vsi pod Pleší uskuteční Běh okolo Pleše 2023. Ten byl v minulosti známý pod názvem Novoveský běh. Pořadatelé si na přípravě trati dali záležet a připravili zcela nový design tohoto tradičního běžeckého závodu.

Trasa závodu jeho účastníky tentokrát zavede nikoli do Malé Hraštice, kde dříve z valné části běhalo, ale do okolí Nové Vsi pod Pleší a změnou je také to, že dříve trasa primárně vedla po tvrdém povrchu a na silnicích za plného provozu, což nikdy není komfortní a nově se přesune do lesa.

Závod nabídne dětské trasy 50, 100. 250 a 500 metrů a především pak dva hlavní závody s tratěmi pět a deset kilometrů. Start i cíl bude v prostoru před Café & Bistro Sabatissimo. „Podařilo se nám také získat patrona letošního závodu, kterým je herec a hudebník David Kraus. Uvidíte jej jednak jako startéra obou hlavních závodů a pak i u stupňů vítězů, kde bude předávat ceny vítězům,“ prozradil za pořadatele Tomáš Moldřík.

Trasa závodu jeho účastníky tentokrát zavede nikoli do Malé Hraštice, kde dříve z valné části běhalo, ale do okolí Nové Vsi pod Pleší a změnou je také to, že dříve trasa primárně vedla po tvrdém povrchu a na silnicích za plného provozu, což nikdy není komfortní a nově se přesune do lesa. Autorem trati je zkušený běžec a cyklista Lukáš Korba. „Snažili jsme se využít dominanty naší obce, kterou máme i v názvu a proto poběžíme okolo Pleše. Tato varianta nám nabídla možnosti k tomu, abychom ten běh opravdu udělali domácký a hlavně v přírodě, jak jsme chtěli. Našli jsme na metr přesný pětikilometrový okruh, který z drtivé části leží v lese. Sice to znamenalo opustit sportovní areál u fotbalového hřiště v centru obce, ale na druhou stranu nám to pomohlo, podpořit sportovně lokalitu Včelník, která leží nad samotnou obcí, ale je její plnou součástí,“ říká k tvorbě letošní trati Lukáš Korba.

Žádný pořádný závod se neobejde bez pohárů. A aby to nebylo o tom, že bude mít pohár každej, udělali jsme je v menším počtu. Nejlepší muž/žena na 5km a nejlepší muž/žena na 10km. „Je jedno, zda poběží muž či žena, zda poběží 5 nebo 10. Všechny poháry jsou stejně vysoké. Ty nejvyšší co byly,“ dodává k pohárům Tomáš Moldřík s tím, že medaile mají připravené i pro dětské účastníky akce. Registrace na závod Běh okolo Pleše 2023 je do pátku 23. června za 200 korun. V sobotu na místě pak už za 300 Kč.

Dětské závody se poběží mezi devátou a desátou dopoledne. Hlavní běžecké závody pak v 10:30 a 10:40 h. Po dobu závodu je připravený i doprovodný program a večer pak pro všechny taneční zábava.

 

Komentáře