Příbram hledá další místa pro parkovací domy. Jeden by mohl stát v Milínské ulici

Radnice uvažuje o stavbě parkovacího domu v Milínské ulici na místě parkoviště.

PŘÍBRAM – Téma stavby parkovacího domu se ve městě probírá už od roku 2009. Za tu dobu se změnilo jen místo jeho zamýšlené stavby a také to, že zcela určitě jen jeden situaci s nedostatkem parkovacích míst nevyřeší. Postupem času se proto začalo mluvit o dalších lokalitách, kde by parkovací domy mohly v Příbrami vyrůst.

Jednou z nich je i parkoviště na Rynečku. Tam ale město nevlastní všechny pozemky a jejich výkup je komplikovaný a jde pomalu. „Výkup na komplikují dědická řízení. V současné době tam řešíme už druhé , protože mnozí ti majitelé jsou ve velmi pokročilém věku a tak než se stihlo vyřídit to první, tak zemřeli a nyní se musí jednat s dalšími dědici,“ přibližuje komplikace okolo výkupu místostarostka Zorka Brožíková s tím, že také část majitelů pozemků pod parkovištěm na Rynečku žije v cizině.

Vedení města se proto začíná poohlížet po jiných lokalitách. Konkrétně v případě Rynečku se jeví jako možná jiná varianta stavba parkovacího místo parkoviště v Milínské ulici. „Přímo pro případnou stavbu na parkovišti v Milínské ulici vedle Skalky už máme zpracovanou i technickou studii proveditelnosti. Ten parkovací dům by měl mít více než 200 parkovacích míst,“ prozradil místostarosta Martin Buršík s tím, že radnice se bude dál snažit navýšit i parkovací místa v oblasti sídliště.  „Pokud se nám podaří realizovat parkovací dům v Milínské, tak zřejmě upustíme od záměru stavět parkovací dům na Rynečku, protože to by nedávalo smysl,“ dodal.

O stavbě parkovacího domu se uvažuje právě i na sídlišti. „Tam máme vytipované dvě lokality a jedna z nich zcela určitě vyjde,“ uzavřel Martin Buršík.

Komentáře