Kvůli vandalům je železniční zastávka pod dohledem kamer. Vandaly se ale obecně příliš vypátrat nedaří

PŘÍBRAM – Vandalismus je problém, se kterým se město potýká dlouhodobě. Nedávno se cílem vandalů stal informační panel na vlakové zastávce na sídlišti nebo figury Antonína Dvořáka na několika zastaveních, které jsou součástí letošního ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka.

Ulomení kopí sv. Václava v centru, ulomená noha kozoroha na náměstí 17. listopadu, vyvrácený odpadkový koš a vykopané osvětlení u horníka před gymnáziem nebo autobusové zastávky, to jsou některé z útoků vandalů na území města v poslední době. Po zničení informačního panelu příjezdu a odjezdu vlaků tak město nechalo prostor zastávky monitorovat. „Byly tam umístěné dvě malé kamery a zároveň cedule s informací, že je prostor monitorován kamerovým systémem a ještě plánujeme místo osadit i klasickou velkou kamerou, takovým tím jestřábím okem, která bude umístěna na budovu hasičského záchranného sboru, Doufám, že si dementi dají pokoj a přestanou to tam likvidovat,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Vandalové řádili u gymnázia.

Podle informací, které má vedení města, tak se samotné vandaly i přes kamerový systém ve městě, příliš nedají dopadnout. Bez trestu tak zřejmě zůstane nedávný vandalismus před budovou gymnázia. „Informaci o dopadení pachatelů nemá, ale věřím, že by mi ji policie dala, ale co se týká vandalismu u gymnázia, tak to ustalo,“ dodal starosta města.

Komentáře