Příbram chce letos začít s úpravou vnitrobloků na sídlišti. Mají vzniknout nová parkovací místa

Příbramské sídliště.

PŘÍBRAM – Nedostatek parkovacích míst byl velkým tématem posledních komunálních voleb a zcela určitě bude i těch za rok. Aut je v Příbrami zkrátka moc a místa málo. Radnice se v posledních letech zaměruje v této souvislosti především na lokalitu sídliště nebo Drkolnova.

Jedním z kroků ke zlepšení situace, podle vedení města, je například legalizovaní nepovoleného parkování, kdy auta z části stála na městské zeleni, a nyní na těchto místě vznikají nová parkovací místa. Druhým krokem jsou pak úpravy vnitrobloků právě na příbramském sídlišti. Tam by město chtělo nyní provést upravy v Březohorské ulici a lokalitě Pod Čerťákem.

„Jedná se o velké projekty vnitronloků, kdy jsme původně měli vytipováno více než pět takových lokalit, přičemž se to nyní zúžilo na tyto dvě lokality. Dojde tam ke komplexnímu zásahu do celých těchto oblastí a vzniknou tam desítky parkovacích míst,“ konstatoval starosta Jan Konvalinka s tím, že stavební práce by měly začít ještě letos a skončit by měly v roce následujícím.

Ovšem v Březohorské ulici musí město řešit některé komplikace. „Narazili jsme tam na problém s inženýrskými sítěmi, kterou pod povrchem, kde proto půjdeme cestou vytvoření plochy z recyklátu a vzniknout by tam mělo těch parkoavcích míst v řádu vyšších jednotek a desítek,“ dodal starosta.

Na druhou stranu téměř stejný problém je i ve „staré“ Příbrami, kde ovšem za prvé přiliš možnost legalizace parkování na městské zeleni použit nelze a za druhé léta slibovaná stavba parkovacího domu, nejprve u nemocnice, později u autobusového nádraží, je stále v nedohlednu. Jisté zlepšení si v centru, především v okolí Rynečku, si radnice slibuje i od stavby záchytného parkoviště na Flusárně.

Komentáře