Příbram bude po MT Stavu vymáhat náhradu škody za další stavbu

Lanové hřiště na Novém rybníku.

PŘÍBRAM – Další stavbou, kterou by po Junior klubu či budově občerstvení, mělo město po mnoha útrapách dokončit a uvést do provozu je lanové hřiště na Novém rybníku. Tam se přestěhovalo z klidové zóny Ryneček, kde bylo původně instalované jako lanový park. Ten ale neodpovídal bezpečnostním požadavkům.

S ohledem na bezpečnost minulé vedení města rozhodlo o zhotovení nových herních částí s tím, že ty původní budou umístěny jako lanové hřiště v areálu Nového rybníka. Zatímco lanové prvky na Rynečku fungují, na Nováku byly všechny původní prvky uschovány a s dodavatelem stavby se dlouhodobě řešila realizace projektu. „Z bezpečnostních důvodů bylo v minulosti rozhodnuto, že původní prvky lanového parku budou umístěny v areálu Nováku, a to v bezpečné výšce. Dodavatele, firmu MT Stav, jsme několikrát vyzývali k dokončení prací, ovšem marně. Nyní město dokončilo lanový park na Nováku samo a po původním dodavateli budou vymáhány náklady soudní cestou,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka s tím, že dokončení prací provedly Technické služby Příbram. Nyní ještě dochází k posledním úpravám tak, aby mohla být dráha dětmi využívána ihned, jakmile bude vhodné počasí pro venkovní aktivity.

S vymáháním pohledávky u původního dodavatele stavby firmy MT Stav ale může město narazit na potíže v podobě faktu, že firma je od loňského listopadu v konkurzu.

Potížím s lanovým parkem jsme se už věnovali ve videoreportáži  zhruba před čtvrt rokem:

Komentáře