Příbram bude po majiteli zřícené budovy vymáhat proplacení jetých kilometrů MHD navíc

PŘÍBRAM – Zřícení budovy bývalé spořitelny v Hailově ulici už přes měsíc komplikuje dopravu v centru města. Důvodem je uzavření Hailovy ulice s tím spojená objížďka. Tou jezdí i městská hromadná doprava a její provozovatel zcela určitě bude po městu chtít proplatit najeté kilometry navíc.

K situaci se před časem vyjádřil starosta města.  „Dům v Hailově ulici je nyní zpevňován ocelovou konstrukcí. Z dnešní schůzky se stavebníkem a statikem vyplývá, že zhruba do poloviny prosince by mohlo dojít ke zprůjezdnění této ulice,“ komentoval situaci v centru Příbrami starosta Jan Konvalinka. Dotaz na to, kdo zaplatí najeté kilometry MHD navíc, se na posledním zasedání zastupitelstva ptal zastupitel Václav Dvořák.

Starosta města mu odpověděl, že město bude majiteli budovy náhradu vymáhat. „Jakmile nám Arriva vyčíslí, o kolik víc ty autobusy najezdily, tak to pochopitelně budeme uplatňovat,“ uvedl příbramský starosta.  

Ke zřícení bývalé budovy spořitelny v Hailově ulici došlo v sobotu 29. října. Z trosek záchranáři vytáhli čtyři lidi se zraněním, jeden z nich byl zraněný vážně. Ten byl transportován do Fakultní nemocnice Motol.

Komentáře