Postaví město parkovací dům v Milínské za pomoci soukromníka?

Radnice uvažuje o stavbě parkovacího domu v Milínské ulici na místě parkoviště.

PŘÍBRAM – Parkovací domy, to je příbramské téma několika posledních let. V současné době se po řadě odkladů a přemístění staví první městský parkovací dům na autobusovém nádraží a město by rádo postavilo i další. Ovšem zaznívají i hlasy, že doba parkovacích domů je už pryč a vývoj dopravy v městech se vydává jiným směrem, nicméně o tom až někdy jindy.

Radnice si uvědomuje, že problémy s parkováním v Příbrami jeden parkovací dům nevyřeší a proto by ráda postavila další i v jiných částech města. Jednou z vytipovaných lokalit je i parkoviště v Milínské ulici. Tímto záměrem se mělo zabýt i zastupitelstvo na svém říjnovém zasedání, ale tento bod byl nakonec na začátku jednání z programu stažen. „Do zastupitelstva mělo jít memorandum o nějakém společném postupu a my jsme to stahovali z toho důvodu, že jsme zjistili v rámci předjednání některé skutečnosti, jež se změnily, a proto bylo potřeba ten materiál upravit a doplnit a chceme to předložit na některém z příštích zasedání,“ vysvětlil stažení bodu starosta Jan Konvalinka. Zjištěné změny se měly podle jeho slov týkat sloučení pozemků, tudíž je potřeba aktualizovat pozemková čísla.

Nicméně si od tohoto záměru město slibuje další navýšení počtu parkovacích míst v okolí centra. „Městu chybí parkovací místa a každé, které tu vznikne je žádoucí. Byli jsme osloveni soukromou skupinou LDM group, která nám navrhla spolupráci v tom, že my bychom poskytli pozemek s právem stavby a oni by tam postavili parkovací dům. Město by si tam nechalo stejný počet parkovacích míst pro volné parkování občanů zhruba ve stejné kapacitě, která tam nyní je, na tom parkovišti v Milínské a další patra by sloužila k účelům komerčním,“ konstatoval příbramský starosta s tím, že parkovací dům by měl mít dvě nadzemí podlaží a město by jeho stavba vyšla výrazněji levněji než stavba celého parkovacího domu v Milínské ulici. V podstatě by se jednalo o PPP projekt, podobný v jakém vzniká dostavba dálnice D4 ve směru na Písek.

Vzniklý parkovací dům by pak měla provozovat nově vzniklá společnost, kde by obě strany, tedy firma LDM group a město byly zastoupeny rovným dílem a po 50 letech by se měl tento parkovací dům převést do majetku města Příbram.

Ovšem někteří obyvatelé bydlící v Milínské ulici a na Rynečku nejsou případným záměrem stavby parkovacího domu na místě současného parkoviště příliš nadšeni a to i přes to, že především ve večerních a nočních hodinách je velký problém zaparkovat jak v Milínské tak v jejím širším okolí čítajícím i přilehlé ulice jako jsou Alešova, Jungmannova, Krátká, Smetanova a další.

Komentáře