Pošta stanovisko k rušení poboček v Příbrami nezměnila, město uvažuje o službě Pošta Partner

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Reorganizace státního podniku Česká pošta, která zahrnuje plánované zrušení dvou ze čtyř poboček v Příbrami, vyvolala silné nesouhlasné reakce místního obyvatelstva a zástupců města. Starosta Příbrami Jan Konvalinka vydal prohlášení, ve kterém vyjádřil nesouhlas s plánovaným rušením poboček a požádal o zachování alespoň jedné z nich.

Na základě nesouhlasu s postupem České pošty se uskutečnilo jednání s oblastní zástupkyní této státní organizace. Bohužel se ukázalo, že stanovisko České pošty je neměnné a pošta na pěší zóně Cíl bude zrušena. „Přes řadu našich argumentů ukazujících na nevhodné rušení pobočky v pěší zóně Cíl je stanovisko České pošty neměnné,“ řekl Konvalinka.

Podle informací z jednání se jediné možné řešení zdá být výměna pobočky za pobočku. To znamená, že by při zachování pošty v ulici Budovatelů byla zrušena pošta na sídlišti. Konvalinka vysvětlil, že pobočka na sídlišti má o třetinu více provedených úkonů než pošta v Cíli. „Zároveň zazněla informace, že k zachování pobočky na sídlišti došlo také s ohledem na její kapacitu, kdy od 1. července tam bude místo stávajících tří fungovat pět přepážek,“ dodal Konvalinka.

Město se nyní snaží najít jiná řešení, jak zachovat služby České pošty pro občany Příbrami. Konvalinka požádal o vytvoření prezentace a cenové nabídky pro možnost zřízení služby Pošta Partner. Tato možnost by však znamenala další náklady pro město. Nicméně, město se snaží najít řešení, jak zachovat důležité služby pro obyvatele.

Komentáře